Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Dopisy

Dopisy

V Senátu se jí za normální ceny

Článek Káva za korunu, rum za šest (Respekt č. 7/2004) připomíná poměry ve školicím středisku ministerstva financí. V podobných souvislostech bývají často zmiňovány i bufety a jídelny Poslanecké sněmovny. Vše je, bohužel, smutná pravda. V Senátu to ale funguje trochu jinak, rozumněji, a proto mne mrzí, když jsou i senátoři v představách lidí házeni také v tomto ohledu do jednoho pytle s poslanci. Do Senátu jsem přišel na podzim 2002 a už v té době tu oběd v kantýně přišel na nějakých 80 Kč. Pokud si člověk nedá vůbec nic než nejlevnější druhé jídlo, vyjde jej to na necelých 40 Kč. V senátní restauraci, kam se vodí vzácnější návštěvy, nejde oběd pod 120 Kč. Jedinou výjimkou je takzvaný S-club, jakási senátorská kavárna, kde je kafe opravdu za 4 nebo za 6 Kč a whisky snad za 20 Kč (pil jsem ji tam jednou a už si cenu přesně nepamatuji), ale chcete-li se tam najíst, dáte i tam za guláš s chlebem 40 Kč.

Martin Mejstřík, senátor

Další lyžaře na Pradědu nechceme

Reaguji na článek Jiřího Soboty nazvaný Vetřelci (Respekt č. 7/2004). Rád bych připomněl několik věcí, které jsem autorovi během našeho obsáhlého rozhovoru sdělil, jež se pak ale v článku neobjevily. Národní přírodní park (NPR) znám velmi dobře, během působení v akademii věd jsem tam několik let pracoval. Studii, jež je v…

v09.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v09.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte