Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Socialisté na počátku

Vláda Stanislava Grosse vzniká na starém půdorysu a z dlouhodobého hlediska není nejdůležitější, kdo udrží na příští dva roky to které ministerstvo, spíš jde o to, zda se podařilo krizi vyřešit, odstranit její kořeny, zda se s tím aspoň začalo. Jelikož vláda padla kvůli sociální demokracii, klíčová otázka zní, zda ji odchod Vladimíra Špidly a Grossův nástup nějak změnil. Je to dvojnásob důležité vzhledem k faktu, že osud ČSSD zásadně ovlivní kvalitu české politiky.

Vstanou noví bojovníci

Současná sociální demokracie připomíná klubko peroucích se kocourů, na které někdo hodil deku: chvíli je klid, překvapená zvířata si lížou rány, ale po pár minutách se deka začne vrtět a zápas se rozběhne nanovo. Odcházející premiér říká v jednom rozhovoru: „Od začátku jsem sváděl těžký souboj o koncepci koaliční vlády. Do tohoto souboje evidentně a tvrdě zasahoval Miloš Zeman. Od prvního okamžiku se jasně vyjadřoval, že chce menšinovou vládu s komunisty.“ Všechny tyto problémy v ČSSD zůstaly – koncepce, kterou prosazuje Gross, je zhruba stejná jako ta Špidlova, nechuť vůči lidovcům a unionistům se nezměnila a zůstala labilní jednohlasá vládní většina. Zeman se svého úsilí zasahovat do stranického dění nepochybně nevzdá a sebevražedné pokušení opřít se o komunisty je u řady členů ČSSD nadále velmi silné. Přitom Špidlovo vysvětlení neúspěchu není ani zdaleka vyčerpávající.

Situaci strany i Grosse dobře ilustruje momentka z minulého týdne,…

v31.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v31.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte