Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Dopisy

Dopisy

Věděl to už Orwell

Existence KSČM v komunismem zdevastovaném Česku je něco, co normální člověk nemůže nikdy pochopit. Prý je to tak v pořádku a nedá se s tím nic dělat. Tancujeme na hrobech a zničených životech demokratické tanečky a díváme se, jak se komunisti smějou. Děkuju mockrát paní Hrzánové za statečnost a schopnost mluvit o tak přirozených věcech, jako je antikomunismus, nahlas (viz Náhubek pro Báru Hrzánovou, Respekt č. 26/2004). Bylo by moc vhodné, kdyby ji nahlas podpořili její populární kolegové a to při nejrůznějších příležitostech. Orwellova kniha Farma zvířat totiž ukazuje pravdivě a stále platně: svině jsou komunisti.

Tomáš Weiss, Praha

Postoloprtský lágr jsem zažil na vlastní kůži

Jako přímý pamětník reaguji na článek Zdeňka Smrže Zločin a trest v Postoloprtech (Respekt č. 25/2004). Byl jsem totiž jedním z 1200 „míšenců prvního stupně“ a manželů židovských žen, kteří byli v koncentračním táboře v postoloprtské bažantnici internováni od poloviny října 1944 do konce války (jsem ročník 1926). Asi polovina z nás byla (po společném soustředění v čakovické škole) zavezena nejdřív do Záluží u Mostu, kde jsme pár dní čekali, že budeme nasazeni na práci v tehdejším chemickém Hydrierwerku, než nás převezli a připojili k druhé skupině, v Postoloprtech. Nešlo o…

v27.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v27.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte