mobrazek_951.gif
mobrazek_951.gif • Autor: Respekt

vobrazek_951.jpeg
Fotografie: „S vyhnáním Němců nesouhlasím, tak jako nesouhlasím s bitvou na Bílé hoře.“ Foto ČTK • Autor: Respekt

Respekt se v článku o Straně zelených poněkud křečovitě nazvaném Zelení rudí vzteky (Respekt č. 20/2004) dotkl dvou domnělých programových sporů ve Straně zelených. Autorovi textu, Ondřeji Kundrovi, jsem přitom v našem rozhovoru vysvětlil, že se nejedná o programový spor, neboť kritici současného vedení se programově na ničem shodnout nedokáží.

Podobně jako Havel

Ponechme teď stranou otázku, proč se Ondřej Kundra nepokusil vysvětlit podivuhodnou strukturu platformy kritiků současného vedení Zelených. Stojí tu vedle sebe obhájci práv menšin s lidmi, kteří navrhovali vystěhovat nepřizpůsobivé občany do slumu za město, či bývalí funkcionáři, kteří hlasovali pro dvoumilionovou odměnu svému kolegovi, s bývalými disidenty, kteří do Strany zelených vstoupili právě proto, aby takovým nešvarům učinili přítrž.

Důvod, proč zasloužilí muži Petr Uhl, Ivan Dejmal a spol. nemohou získat většinovou podporu členů Strany zelených, a naopak ji soustavně ztrácejí, spočívá v prosté skutečnosti, že ničí svůj kredit bezprogramovým spojenectvím s lidmi úplně odlišného politického profilu. Navíc v podstatných věcech se neshodnou ani mezi sebou. Právě to jsem redaktoru Kundrovi ilustroval na příkladu postoje k sudetským Němcům, kde Ivan Dejmal tvrdí: „Němci se nemění a my nezapomínáme,“ zatímco Petr Uhl se nechává fotit na…

v22.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v22.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte