mobrazek_290.jpeg
mobrazek_290.jpeg • Autor: Respekt

vobrazek_290.jpeg
Fotografie: Sarkozy, ochránce počestných občanů. Foto Repro Respekt • Autor: Respekt

Mezi nejpopulárnější francouzské politiky patří ministr vnitra Nicolas Sarkozy, mladý ambiciózní muž, po otci maďarského původu. Po devíti měsících v úřadě jeho práci schvaluje přes polovina obyvatel. Loni si i přes nejasné hospodářské vyhlídky země vydupal zvýšení rozpočtu ministerstva, vyslal do ulic více mužů a žen v uniformách a přistoupil k plošné reformě policie a četnictva. Začátkem února pak parlament schválil balíček zákonů o “vnitřní bezpečnosti”, kterým si Sarkozy vzal na mušku prostitutky, žebráky a mladé pobudy z předměstí.

V paneláku bude ticho

Ministr chce vymýtit některé společenské jevy, aby občanům, jak říká, zaručil klidný život. Trestat se tedy bude třeba “pasivní nabízení sexuálních služeb”. Podle sociálních odborníků tím však Sarkozy jen zažene prostitutky do ilegality a posílí moc pasáků – dá prostor organizovanému zločinu, který chce v jiném zákoně potírat. Podobně to prý dopadne se žebráky. Od pádu komunismu vozí gangy z Rumunska do Francie invalidy, kteří se pak na křižovatkách dožadují, často dost agresivně, almužny od čekajících automobilistů. Sarkozy je chce z ulic vyhnat, podobně jako bezdomovce z městských center.

Dále tu je zákon o “nezákonném srocování”, jehož cílem je vypořádat se s jiným nešvarem – shromažďováním výrostků ve vstupních chodbách paneláků na předměstích. Mládež tam dlouho do…

v09.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v09.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte