mobrazek_1266.jpeg
mobrazek_1266.jpeg • Autor: Respekt

vobrazek_1266.jpeg
Fotografie: Z knihy Atlantida holíčských Židů. Repro Respekt • Autor: Respekt

Paměti pana Tauberta

Zajímavou vzpomínkovou knihu vydává nakladatelství Sefer. Nyní 86letý lékař Heinz Jakob Tauber, žijící v Haifě, v ní vzpomíná na léta strávená s rodinou v židovské komunitě ve slovenské vesnici Holíč. S podobným kouzlem jako Karel Poláček, ale s mnohem drsnější ironií líčí v knize Atlantida holíčských Židů obraz pikareskního maloměsta a jeho života před druhou světovou válkou. Po příchodu nacistů odešel Tauber v roce 1941 do Palestiny a poté bojoval v čs. zahraniční jednotce. Do 60. let pak působil v Čechách jako lékař, na jaře roku 1968 odešel do Izraele, kde v 80. letech sepsal své vzpomínky.

S Bowiem do Reality

Na novou desku chameleona populární hudby Davida Bowieho si fanoušci musí počkat ještě týden (vychází 15. září), jeho stejnojmennou koncertní šou Reality však mohou diváci vidět už toto pondělí 8. 9. Ne sice živě, ale v přímém satelitním přenosu, který v Praze uvede multikino Palace Cinemas Slovanský dům. Bowie je v současnosti na sedmiměsíčním turné, které sice nevede přes Českou republiku, kdo by však chtěl Reality vidět naživo, může se vypravit do Vídně (29. 10.) či Mnichova (27. 10.). Vždy progresivní zpěvák a skladatel zapojil do své tvorby v devadesátých letech elektroniku, poté se však na albu Hours vrátil k písničkám s moderními aranžemi, které (už v poněkud monotónním podání) obsahovala i jeho zatím poslední deska Heathen. S čím…

37.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

37.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte