0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Komentáře30. 8. 20035 minut

Vraťte nám policii

Policie dnes není značkou, které by bylo záhodno důvěřovat. Není možné se spolehnout, že na tísňové volání přijede včas, pokud vůbec přijede. Není možné věřit, že dokáže rozpoznat zločin. Často lze pochybovat, že chce zločince opravdu stíhat, někdy je na místě podezřívat muže a ženy s policejním odznakem, že se zločinci spolupracují. Stoupající počet mrtvých na silnicích je nevyvádí z klidu a vydobýt desítky miliard na účtech podvodníků a zlodějů je pro policii nezřídka neřešitelný problém. Nejde o přehnanou kritiku. Téměř každodenní zprávy v médiích přinášejí o liknavosti a neodpovědnosti policejního sboru výmluvné důkazy.

Policie dnes není značkou, které by bylo záhodno důvěřovat. Není možné se spolehnout, že na tísňové volání přijede včas, pokud vůbec přijede. Není možné věřit, že dokáže rozpoznat zločin. Často lze pochybovat, že chce zločince opravdu stíhat, někdy je na místě podezřívat muže a ženy s policejním odznakem, že se zločinci spolupracují. Stoupající počet mrtvých na silnicích je nevyvádí z klidu a vydobýt desítky miliard na účtech podvodníků a zlodějů je pro policii nezřídka neřešitelný problém. Nejde o přehnanou kritiku. Téměř každodenní zprávy v médiích přinášejí o liknavosti a neodpovědnosti policejního sboru výmluvné důkazy.

Vše pro kariéru

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Policie před dvěma týdny oznámila, že dopadla manžele Stodolovy, kteří se přiznali k osminásobné vraždě a několika loupežným přepadením. S jistým zdráháním připustila, že „několik“ vražd považovala za sebevraždy nebo nešťastné náhody. „Několik“ se později ukázalo jako sedm. Všechny tyto případy se policisté zprvu pokusili uzavřít bez vyšetřování, aniž naslouchali pochybnostem svědků o příčině smrti. Když například jednu z obětí, která byla vedena jako pohřešovaná, nalezl její syn v hrobě na zahradě, detektivové bleskově dopadli „vrahy“: čtveřici mužů, podezřelých z několika loupeží (byli mezi nimi dva Ukrajinci). Policisté v televizním vysílání poděkovali svědkům, kteří je na stopu údajných pachatelů přivedli. Byla to blamáž o to větší, že těmito svědky nebyl nikdo jiný než…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc