Reklama
 
v03.gif

2003/3

Koupit vydání
v02.gif Vydání 5.–12. 1. 2003 v04.gif Vydání 19.–26. 1. 2003
Diskuse
Hlasujte ANO Pavel Černoch
Civilizace
Stroje spolu hovoří Petr Koubský Geny a rok 2002 Lukáš Čermák Někdy zase nashledanou Markéta Pilátová, Jiří Sobota
Rozhovory
Rozhodnutí je vždycky riskantní Tomáš Němeček, Kateřina Šafaříková
Téma
Vítáme vás, táhněte Marek Švehla Evropanů ubývá – a půjde-li to prý takhle dál, za chvíli nebude, kdo by nám vydělával na důchody. Toto varování se už několik let objevuje na titulních stránkách evropských novin. A ekonomové zároveň nabízejí jednoduchou léčbu: stačí otevřít hranice těm, kteří by se na budování západního blahobytu rádi podíleli. Tedy lidem z chudých zemí třetího světa. Jenže to má zádrhel. Evropané mají z nových přistěhovalců čím dál větší strach. A politik, který to nevnímá, hazarduje se svojí kariérou. Takže starý kontinent zavírá brány. Ukázkovým příkladem soupeřících trendů je vývoj v tradičně tolerantním a otevřeném Nizozemsku.
Ekonomika
Třikrát na okraj Zbyněk Petráček, Tomáš Němeček Blíží se číšníkův konec Jaroslav Spurný Když se české justici s pomocí amerických soudů a policie podařilo dopadnout podnikatele Petra Lukeše, byl to obrovský úspěch. Někdejší číšník karlovarského hotelu Pupp je tady už tři roky obviněn z podvodu ve výši 4,5 miliardy korun. Lukeš stíhání vzdoroval z Floridy, kam se přestěhoval v roce 1997. Američané jej sice minulý týden propustili na milionovou kauci z vazby, ale má domácí vězení a jeho odvoz zpět do Česka je prý jen otázkou času. Příběh Petra Lukeše zní jako pohádka. V roce 1989 byl číšníkem, o sedm let později už ovládal impérium s 6miliardovým majetkem. V prvních měsících roku 1990 dovážel v pronajatých dodávkách počítače z Německa. Pak si na to koupil kamion. V roce 1991 během války v Perském zálivu vydělala jeho firma Cimex spousty peněz prodejem plynových masek do Saúdské Arábie. V té době se Lukeš zapojil do kuponové privatizace. Vzkaz pro Špidlu Stanislav Šaroch Snižte daně, zrychlete růst Jiří Jonáš
Komentáře
Šalamounské řešení Zbyněk Petráček Nechte mě u plotny Marek Švehla Bát se každého deště Václav Cílek Spojenci jdou do toho Jaroslav Spurný, Zbyněk Petráček Ve hvězdách Erik Tabery Začíná boj o Hrad Erik Tabery Je to tady: už ve středu začnou poslanci a senátoři vybírat nového prezidenta. Ačkoli vše nasvědčuje tomu, že napoprvé nikoho nevyberou, hlasování ukáže, jakým směrem čeští zákonodárci míří. Jestli chtějí slabou figurku typu Jaroslava Bureše, silného partajnického lídra model Václav Klaus či Miloš Zeman, nebo střední cestu vedoucí k Petru Pithartovi. A co když neprojde žádný z přihlášených? V tom případě se středeční ceremoniál může stát prvním krokem na zatím neprozkoumané cestě, která by nás ještě letos měla dovést k přímé volbě hlavy státu.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte