Reklama
 
v12.gif

2003/12

Koupit vydání
v11.gif Vydání 9.–16. 3. 2003 v13.gif Vydání 23.–30. 3. 2003
Rozhovory
Na válku není jednoznačná odpověď Kateřina Šafaříková
Téma
Tuláci v čarovném městě Markéta Pilátová, Jiří Sobota Stačí mít odhodlání a trochu peněz a už dnes se celá Evropa může stát normálním životním prostorem.
Ekonomika
Třikrát na okraj Marek Pokorný, Erik Tabery, Tomáš Němeček Kdo pláče pro Rusnoka Lenka Zlámalová Bez reforem přijde šok Lenka Zlámalová Zahnat ty supy Marek Pokorný
Domov
Připomeňme si Eliška Bártová Co vás čeká? Nevím, nejsou lidi Kateřina Šafaříková, Lucie Dorůžková Poplach u Dukovan a Temelína Eliška Bártová Za Strakovkou stín Erik Tabery Číňan na radnici Robert Břešťan Špioni odhalili vyděrače Jaroslav Spurný Bývalý ministerský sekretář Karel Srba nastupuje toto pondělí před soud coby podezřelý organizátor nájemné vraždy – a současně hraje hlavní roli i v dalším veledůležitém kusu. S tímto mužem totiž souvisí také hluboká krize ve vojenské zpravodajské službě. Srba byl jejím dlouholetým agentem a jeho zatčení obrátilo pozornost k otřesným věcem. Například k tomu, že mezi vojenskými špiony pracuje skoro stovka bývalých spolupracovníků StB, kteří – jak prozradil ředitel služby Josef Prokš minulý týden Mladé frontě – si prý celá léta kopírovali „pro svou potřebu“ tajné informace včetně těch dodávaných Severo- atlantickou aliancí. Všichni budou muset službu opustit, dušuje se dnes ministr obrany Jaroslav Tvrdík. Vadou na kráse toho všeho rozhořčení ale je, že o existenci estébáků ve vojenské rozvědce věděli šéfové rezortu nejméně čtyři roky.
Komentáře
Čára přes privatizaci Tomáš Němeček, Lenka Zlámalová Berte pacienty vážně Hana Čápová Špidla vyhazovač Adam Drda Srbsko se sťatou hlavou Teodor Marjanovič Ve hvězdách Josef Greš Saddám dostal ještě týden Zbyněk Petráček Tony Blair to minulý týden trefil: diplomatické řešení války v Iráku je méně pravděpodobné než kdy dříve a vojenská akce naopak pravděpodobnější. Týden, který měl rozhodnout o schválení války v Radě bezpečnosti OSN, opět – po kolikáté už? – o ničem nerozhodl a vše se jen posunuje. Francie a Rusko nadále stojí za svým vetem proti takové válce a Amerika nadále stojí za vojenskou operací proti režimu Saddáma Husajna. Pokud prezident George W. Bush – po kolikáté už? – na poslední chvíli přistoupil na odklad světového rozhodnutí a přitom mají USA v Perském zálivu na dvě stě tisíc vojáků, prakticky se nabízejí jen dva scénáře: buď Američané rychle získají podporu Francie a Ruska (nebude hrozit jejich veto), nebo už natvrdo vezmou rozhodnutí do svých rukou. Mediálně to zajímavé není. Koho z televizních diváků by zajímalo názorové přetahování v budově OSN? Ale mělo by. Půjde o největší válku od roku 1991.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte