Pondělí - Představitel newyorské radnice John Ryan oznámil, že bylo v troskách Světového obchodního střediska nalezeno množství bankovek, které naplnily na šedesát pytlů. Jedná se o část hotovosti v hodnotě jedenácti milionů dolarů, které nahlásila po teroristických útocích banka Bank of America.

Úterý - Polsko zavede vízovou povinnost pro obyvatele Ruska, Ukrajiny a Běloruska až prvního července příští rok, přestože se dříve předpokládalo, že tento krok Varšava učiní v rámci přípravy země na vstup do Evropské unie do konce roku 2001. Poláci prosadili odklad, protože zpřetrhání kontaktů s Ukrajinou, Běloruskem nebo ruským Kaliningradským obvodem by s sebou v příhraničních oblastech neslo podle polských prognóz vážné sociální důsledky. Polsko připravuje informační akci pro obyvatele Ruska, Ukrajiny a Běloruska, aby mohli s předstihem usilovat o získání mnohaletého víza. Česko zavedlo vízovou povinnost pro občany zmíněných států už v polovině roku 2000.

Úterý - Soud v západofrancouzském městě Rochefort uznal vinnými z neúmyslného zabití dva majitele několika pitbullů, kteří na ulici usmrtili šestaosmdesátiletou ženu. Zároveň jim vyměřil osmnáctiměsíční tresty vězení, z toho po patnácti měsících podmíněně. Oběť, Maria Barthelotová, šla předloni v červnu po ulici, když pět psů uteklo dírou v plotě a zaútočilo na ni. Barthelotová vykrvácela z ran, které utrpěla. Při vyšetřování vyšlo najevo, že psi zůstali…

08.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

08.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte