V místnosti o velikosti obývacího pokoje živě debatuje trojice programátorů. Přeskakují přitom z hebrejštiny do ruštiny, angličtiny a zase zpět. Věnují se výsledkům nových testů svého produktu. Ten se jmenuje stejně jako jejich firma SureFace a slouží k synchronizaci mezi mluveným slovem a animovaným obličejem na obrazovce počítače. Díky SureFace se nakreslená tvář při mluvě pohybuje víceméně stejně jako skutečný obličej živého člověka. K čemu je to dobré? Pro výuku cizích jazyků, pro sluchově postižené a dost možná se najdou i další využití. Parta jménem SureFace vedená Jacobem Frommerem má ještě několik měsíců na to, aby prokázala komerční životaschopnost projektu. Pak bude muset opustit inkubátor Target Technology Center, jehož součástí nyní je, a starat se sama o sebe - už za tvrdých podmínek zcela otevřeného trhu.

Umělé líhně

Target v pobřežním městě Netanya je jedním z dvaceti čtyř technologických inkubátorů, jež v současné době provozuje izraelské ministerstvo průmyslu a obchodu. V každém z nich se pracuje zhruba na desítce projektů současně. Co projekt, to začínající firma o několika lidech. Inkubátor je neziskovou organizací. V jeho čele stojí ředitel, který jako jediný z vedení za svou práci pobírá plat. Jeho dva poradní orgány - správní rada a projektový výbor - jsou tvořeny dobrovolníky. Nejde však o začínající amatéry, ale zpravidla zkušené manažery, kteří se této práci věnují ve svém volném čase. Správní rada se stará o…

08.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

08.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte