Mladý filmový dokumentarista Robert Sedláček si dokáže vybírat atraktivní a společensky rezonující témata, jejich zpracování už ale bývá problematičtější. Ještě dlouho jej asi budou pronásledovat ozvěny rozčílených ohlasů na snímek o Slušovicích, v němž nebyl schopen věrohodně zasadit tento fenomén komunistického Československa do dobových souvislostí. Pro svůj nejnovější opus, který Česká televize premiérově uvedla v minulých čtrnácti dnech, si už režisér vybral půdu, na níž si je jistější. Ve dvoudílném, téměř dvouhodinovém filmu Lesk a bída země České se rozhodl analyzovat mechanismy tuzemského bulváru, marketingu a reklamy. I tentokrát je výsledek Sedláčkovy práce nejednoznačný, pravda na úplně jiné úrovni než vzpomenuté Slušovice.

Show must go on

Halina Pawlowská sděluje, které celebrity na titulních stranách posilují prodejnost jejího časopisu (Gott, Bílá a Dagmar Havlová). Někdejší rockerku Ilonu Czákovou přivádí do rozpaků dotaz, zda se cítí být - jako typická pop hvězda - obětí, anebo vítězem. Marek Vítek, Zbyněk Merunka, Přemysl Svora či Martin Severa vyprávějí o rozjezdu a vývoji Novy. Naskicovány jsou portréty moderátorů Jana Rosáka, Terezy Pergnerové, Petra Novotného i věčného adepta moderátorské slávy Tondy Kacálka. Filip Renč tvrdí, že natáčení reklamy často bývá „festivalem vyhozených peněz“, neboť štáby a technika jsou předimenzovány jen proto, aby bohatý klient získal žádaný pocit, že se točí „biják“. Tyto partie jsou…

42.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

42.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte