Ještě ve středu v podvečer byl na parkovišti před nově otevíraným zličínským hypermarketem s elektronikou Elektro World klid. Kolem půlnoci se tu objevilo prvních třicet nadšenců. Měli deky a z termosek popíjeli kafe. Nízké ceny nabízené Elekro Worldem lákaly a parkoviště se ráno zaplnilo. Na plzeňské dálnici stála v obou směrech kilometrová kolona aut. Před vstupem se mačkal několikasethlavý dav a fronta se táhla skoro k vjezdu do areálu.

Bodyguardi s megafonem

Podle odhadů členů ochranky přišlo celkem deset tisíc lidí. S tím, jak se blížila osmá hodina a s ní otevření nového kšeftu, stoupala i nervozita budoucích zákazníků. Odpočítávání posledních vteřin do osmé připomínalo spíše oslavu Nového roku. Dovnitř bylo vpouštěno vždy jen několik šťastlivců z prvních řad. Ředitel Elektro Worldu Jiří Řízek stál u vchodu a občas se snažil s mikrofonem v ruce uklidňovat rozjitřenou náladu ve frontě. Dvě společnosti, zajišťující ochranu objektu, měly k dispozici asi stovku lidí. Muži s naslouchátky v uších, vypadající jako američtí bodyguardi, slibovali přes megafon, že se „na všechny dostane“. Jejich pokusy o uklidnění se nesetkávaly vždy s pochopením a například dva mladí muži se poprali o pořadí ve frontě. Uvnitř obchodu nic nepotvrzovalo drama, které se odehrávalo venku. Zákazníci si prohlíželi televizory, přehrávače, luxy, ledničky a nakládali na vozíky. Z bezpečnostních důvodů ochranka směřovala uspokojené zákazníky k zadnímu vchodu. „Bezva,“…

42.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

42.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte