Na konci května se do Branického divadla pantomimy po letech vrátila skupina fyzického divadla Derevo. Z Drážďan, kde v současné době působí, přivezla představení Once… a diváci si tak po letech mohli připomenout zážitek počátku 90. let, kdy tento tříčlenný soubor s neobvykle silnou uměleckou vizí a intenzivním životním stylem u nás patřil k nejsilnějším magnetům divadelního světa.

Na západ

Členům skupiny Derevo je Braník důvěrně známý: před deseti lety zde měli svůj vlastní prostor, ve kterém pořádali divadelní dílny, a v bývalém divadle Rampa či Branickém divadle pantomimy hráli svá představení. Členové a zakladatelé Dereva – Taťána Chabarová, Lena Jarovaja a Anton Adassinski – se v roce 1989 do Braníka nastěhovali přímo z Petrohradu a zůstali zde necelé dva roky. Jak se dnes členové skupiny Derevo dívají na dobu strávenou v Praze? „Byla to zóna mezi Východem a Západem, jak vaše první kroky k Západu, tak i naše. Lidé byli plní entuziasmu a otevřenosti v práci. Teď už je to jiný,“ říká Lena a Anton ji doplňuje: „Branické divadlo tehdy mělo ducha. Pomáhalo nám to. Zaprášený samet, vše staromódní. Teď to zmodernizovali. Chybí mi tam plakáty, které visely na stěnách. Plakáty zvoucí na představení Fialky, Turby, Cvoků, Polívky. Nevím, jaké jsou teď velké osobnosti divadla v Čechách.“ Představení Once…, které v Čechách Derevo už dvakrát hrálo, má jednoduchý komediální příběh o nenaplněné lásce. O lásce, kterou pociťuje…

24.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

24.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte