Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Není už na co čekat

Během posledních deseti dnů čtyřkoalice zažila dvě významné události. Za prvé se sloučila v jednu stranu Unie svobody s Demokratickou unií, a především pak čtyřkoalice jako první politická formace v zemi představila své kandidáty do Poslanecké sněmovny.

Bez komunistů

Přesně před týdnem čtyřkoalice předstoupila před veřejnost v pražské kavárně Slavia, aby ji seznámila se svými lídry do Poslanecké sněmovny Za zpěvu stranické hymny Není už na co čekat představila čtrnáct tváří, které jsou až na podnikatele Martina Zvěřinu (39) a místostarostu Šumperka Ivo Vykydala (36) protřelými politiky. Předsedové Karel Kühnl, Cyril Svoboda a Hana Marvanová jsou lídry v ústeckém, královéhradeckém kraji a Praze. Šéfa ODA a senátora Michaela Žantovského se soupisky netýkaly, avšak chybějící jméno předsedy DEU Ratibora Majzlíka mezi kandidáty je překvapením. „Neustále je mi předhazováno, že toužím po postech. Proto nekandiduji, abych dokázal, že takový zájem nemám,“ vysvětluje Majzlík. Jeho koaliční kolegové ale mimo mikrofon popisují, že podle dohody bude Majzlík v příštích senátních volbách nasazen jako kandidát v nejvýhodnějším obvodu. V jiných krajích k žádnému výraznějšímu překvapení nedošlo. Dlouho se uvažovalo pouze o lídrovi v Praze - jestli to bude Hana Marvanová, nebo Cyril Svoboda. "Byla to velice korektní diskuse o tom, kde to bude výhodnější. Chvíli se uvažovalo i o tom, že by Cyril mohl být dvojkou v Praze. Je to ale taková osobnost, že si mohl vybrat…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.