Pondělí - Po půl roce pátrání bylo zastaveno vyšetřování Ladislava Krofty, který čelil obvinění ze zpronevěry velké částky peněz z tajného daru pro pokladnu ČSSD. Případ se roztočil poté, co bývalý šéf Škody Plzeň Lubomír Soudek prohlásil, že právě po Kroftovi poslal sociálním demokratům tři miliony korun na přilepšenou ve stranické práci. Podle Soudka peníze převzal šéf premiérových poradců Miroslav Šlouf. Krofta se Šloufem ale jakoukoli podobnou transakci popírají s tím, že plzeňský boss si všechno vymyslel. „Na sto procent říkám, že ty peníze předány byly,“ řekl k tomu MF Dnes Soudek.

Pondělí - V kauze zkrachovalé stavební společnosti H-System bylo Vrchním státním zastupitelstvím obžalováno šest lidí. Jde o vedoucí členy firmy, kteří jsou žalovaní za poškození věřitele, z podvodů a zpronevěry. H-systém vybíral od roku 1993 od svých klientů peníze na výstavbu domů. Získal tak dvě miliardy, ale domy nepostavil. Zákazníci už své peníze neviděli.

Pondělí - Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu prohlásil, že v příštích dnech navrhne státnímu zástupci obžalobu Miloše Jakeše a Jozefa Lenárta za vlastizradu. Té se měli dopustit v srpnu 1968 při pomoci okupantům nastolit kolaborantskou vládu.

Úterý - Do výběrového řízení na licenci nové generace mobilních telefonů se vedle Eurotelu a Radiomobilu nepřihlásil třetí očekávaný operátor - Český mobil. Podle vedení Českého mobilu je totiž vládou požadovaných sedm a…

33.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 36 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

33.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 36 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte