O pouhých sedm hlasů zvítězila na víkendovém sjezdu Unie svobody Hana Marvanová nad Vladimírem Mlynářem. Stala se tak první ženou v čele zdejší parlamentní strany. Během jednoho měsíce se tak mění třetí ze čtyř předsedů stran čtyřkoalice.

Unie v Babylonu

Šesté republikové shromáždění Unie svobody proběhlo tento víkend v libereckém zábavním parku Babylon. Unionisté zahájili sjezd v sobotu dopoledne v sále mezi aquaparkem a lunaparkem. „Bude to hodně těsné, ale řekl bych že nepatrně navrch má Vladimír Mlynář,“ viděl situaci před začátkem rokování místopředseda Unie svobody v Brněnském kraji Luboš Šustr. A byl to rozšířený názor. Od pultíku pod heslem Svoboda - Řád - Evropa zahájil sjezd dosavadní předseda US Karel Kühnl. On sám znovu nekandidoval, protože se stal lídrem čtyřkoalice. „Příliš brzy jsme začali dělit kůži medvěda, který ještě běhá po lese,“ vysvětlil Kühnl sám sobě i spolustraníkům, jak se falešný pocit uspokojení po loňské výhře v senátních volbách podepsal na současném pádu čtyřkoaličních a unijních preferencí. Šéf čtyřkoalice také nastínil, co by rád v koalici změnil: předsedové stran by se měli stát členy stínové vlády a čtyřkoalice už dál nesmí unavovat voliče svými dohady. A že své heslo myslí myslí vážně, dokázal hned za chvíli. „Nemůžeme voliče obtěžovat procesem výběru, seznámíme je až s výsledkem,“ odpověděl na dotaz, jaké posty by měli noví předsedové stran ve stínové vládě zastávat. Po obědě začíná volba předsedy. Nejdříve…

26.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 33 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

26.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 33 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte