Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Otrokyně z vitríny

Vypadalo to na vzrušující zážitek. Devatenáctileté Marcele z Rumburka se nápad dvou letmých známých z diskotéky, že ji prodají do Německa Vietnamcům, zamlouval. Vždyť ji hned druhý den zase ukradnou zpět a v Čechách si vyinkasovaných pět a půl tisíce marek spravedlivě rozdělí. Strach z podrazu pak definitivně zaplašilo ujednání, že s sebou vezmou i její čtrnáctiletou sestru Janu. S vysvětlením, že jedou „s klukama na výlet“ na jeden den do Německa, nakonec vyprosily od matky pas a jelo se. V Německu však nečekali žádní Vietnamci, ale Albánci, kteří jim okamžitě pasy sebrali, zaplatili dohazovačům pět a půl tisíce marek a převezli dívky do Nizozemska. Po sérii znásilňování, mlácení a výhrůžkách začala Marcela pracovat v nočním klubu jako společnice, Jana v jiném městě jako prostitutka z vitríny. Čirou náhodou se Marcela po měsíci v bordelu seznámila s Čechem, jehož bratr pracoval v Nizozemsku u kriminálky. Rozpoutalo se vyšetřování a po několika dnech, kdy policie kuplíře sledovala, Marcelu z podniku vytáhli. Janu našli čtrnáct dní nato.

Jedna za minutu

Obě dívky nakonec před nizozemskou policií všechno vypověděly a matka, která se po týdnu marného čekání také obrátila na policii, je mohla přivítat doma. Osmičlenný gang albánských pasáků a jejich čeští pomahači skončili za mřížemi. Tedy vlastně happy end. Nicméně nálepka „holandské kurvy“ oběma dívkám v rodném městě zůstala, a i když starší už má dnes vlastní rodinu, trauma z „dobrodružné cesty“…

18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 34 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 34 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte