Před třemi lety obvinil olomoucký podnikatel Oldřich Přikryl náměstka útvaru pro boj s organizovaným zločinem Petra Dvořáka, že od něj přijal úplatek půl milionu korun. Dvořák to popřel. Vyšetřovatelé případu pak na tiskové konferenci sdělili, že jde o tvrzení proti tvrzení, a tím to skončilo. Počátkem srpna nařkl celník z Plzeňska Petr Balín tři policisty, že jej vydírali. Celník je nedůvěryhodný muž stíhaný v současné době za účast ve stamilionových podvodech a všichni tři detektivové jeho slova popřeli. Přesto je vyšetřovatel Jiří Ryšánek obvinil z vydírání a soudkyně Ivana Havlová je vzala do vazby. Dva stejné případy, dva různé metry. Zatímco první záležitost měla své kořeny v táhnoucí se olomoucké „válce“ policistů zapletených s podsvětím, druhá přišla jako blesk z čistého nebe. Hlavní podezřelý, major Zdeněk Macháček, patří podle svých nadřízených mezi naše největší odborníky na ruské mafie a je hlavním tuzemským spolupracovníkem agentů FBI zabývajících se ruským zločinem ve střední Evropě. Advokátem celníka Balína se zase hned loni po jeho zatčení stal bývalý policista Josef Doucha, kterému naopak podezřelé styky s ruskými mafiemi před časem zničily slibně se rozvíjející policejní kariéru. A prokázal mu je tehdy právě Macháček.

Ano, to jsou oni

Už tento „osobní účet“ mezi dvěma aktéry případu vedl v médiích ke spekulaci, že celé údajné vydírání by ve skutečnosti mohla být jen důmyslná pomsta mafií úspěšnému a nepohodlnému policistovi.…

35.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

35.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte