ZDENĚK POTUŽIL (51) vystudoval DAMU. Věnuje se divadelní i televizní režii a scenáristice: za normalizace působil v několika „divadlech poesie“ a ve studiových scénách, po listopadu působí ve státním divadle (uvádí autory jako Blok, Diviš, Genet, Goethe, Gogol, Hrabal, Leskov, London, Mácha, Mailer, Majakovskij, Páral, Pilňak, Reynek, Shakespeare, Šotola). Od dvaceti let žije téměř stále v harmonických partnerských vztazích, nejdéle v posledním (14 let), má syna (18).

Jak dlouho víte, že jste homosexuál? Co bylo na tom poznání nejtěžší?

Mám chuť říct, co je komu do toho, a nemám vůbec potřebu „vláčet“ se po masmédiích. Je to privátní téma a pohybuje se za mezí, do které nikomu nic není. Ale uvolil jsem se odpovídat. Nešť.Ještě v 60. letech měl tatínek knihy o tom, že při onanii vysychá mícha. Když jsem ve třinácti našel v jeho nočním stolku krásné akty maminky a použitý prezervativ, byl jsem v těžkém šoku. Zároveň jsem pěstoval a inicioval všechny možné hry mezi chlapci, kteří vstupují do puberty, a vůbec mi nedocházelo, že to bylo hodně za hranicí toho, co v tomto věku běžně dělají. Byla to rajská doba nevinnosti s probouzeným kategorickým imperativem. Sex a přirození a co se s tím dá všechno udělat ve jménu kratičké či delší rozkoše. Po patnácti jsem objevil „pouliční“ sex s chlapama a jel jsem v tom ažaž. S holkama jsem se vodil za ruku, dělal lásku, nevěděl, že to není láska, chodil na procházky, do divadel - a byl…

35.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

35.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte