Sedm let po Vzpomínání (Od Reduty k Semaforu) vydává Jiří Suchý další svazek svých memoárů - a rovnou ohlašuje díl třetí, „který vyjde koncem roku“. Kniha Tak nějak to bylo se vrací do epochy, které je Suchý spolutvůrcem, totiž do „zlatých“ šedesátých let. Nyní, ve druhé polovině svého sedmého decennia, stál Suchý před velkou šancí: v literárním ohlédnutí podivuhodnou dobu zajímavě vyložit, osobitě reflektovat, a kdyby nic jiného, tedy aspoň vtipně popsat. Tuto příležitost bohužel zahodil.

Rozptýlené memoáry

Semaforský otec-zakladatel už svoje vzpomínky na šedesátá léta (přesněji na šedesátá léta v Semaforu) napsal mnohem dřív, než usedl k sepisování knížky Tak nějak to bylo. Jsou rozptýleny v nesčetných časopiseckých rozhovorech a také ve starších sbornících (Jiří Šlitr, 1970, Knížka aneb Co mne jen tak napadlo, 1986, Další knížka, 1991 aj.). Autor tuto skutečnost nepopírá: „Vzal jsem si na pomoc své drobné memoáry roztroušené po různých novinách a časopisech a taky útlou knihu s titulem Život není obnošená vesta, kterou vydaly pro své čtenáře Divadelní noviny…“ Suchý vzpomínal, především na své mládí a „léta dozrávání“, vždycky velice rád. Z jeho ochoty hovořit podrobně o vlastní minulosti nejvíce (a nejlépe) těžil Karel Hvížďala v knižním interview Povídání (1991). Dnes jako by si Suchý nepamatoval, jak odpovídal na jeho otázky, a tak se (bezděčně?) vrací k událostem již nejméně jednou vylíčeným. Vlastně skoro všechno už jsme četli jindy a…

15.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

15.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte