Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Co ukázala vražda Hassana Elamina Abdelradiho

Přes všechno kritické, co bude řečeno, je jedna věc nezpochybnitelná: to, že na jedné demonstraci proti rasismu spolu minulý týden vystoupili Zeman s Pilipem, Lux s Žantovským či zástupce katolické církve s odboráři, dává naději do budoucna. Ještě optimističtější pak je fakt, že podobné manifestace se v průběhu týdne sešly i v dalších českých a moravských městech. Smutné naopak je, že tuto reakci politických elit vyvolala až brutální vražda súdánského studenta pražské Vysoké školy ekonomické. Že by ale přece jen tuzemským rasistům nastávaly zlé časy? Viděno střízlivýma očima, těžko.

Bílá show

Jeden by se až divil, kdo všechno v sobě minulé pondělí na pražském Žižkově odhalil bojovníka proti rasismu. (Skeptik by náhlé sebeuvědomění tolika českých politiků asi připsal přímému televiznímu přenosu.) Z více než desítky projevů zaujal především Miloš Zeman se svým návrhem „legislativně“ zakázat hnutí skinheads. Těžko říci, zda se v té chvíli jen nechal unést davovou psychózou, nebo zda se pro něj boj proti rasismu skutečně redukuje hlavně na vydávání zákazů a příkazů. Vzhledem k tomu, že však svého času v televizní diskusi s Miroslavem Sládkem neváhal prohlásit, že ani on „romské etnikum příliš nemiluje“, a před měsícem pak nestoudně tvrdil, že romský úprk před českým rasismem je „především ostudou samotných Romů“, lze od Zemana jen stěží čekat pochopení podstaty českého rasismu. Ostatně v tomto ohledu nebyl na pražské demonstraci jediný. Z více než…

47.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

47.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte