Rusko

V rodném Jekatěrinburgu na Urale oznámil Boris Jelcin, že bude v červnu znovu kandidovat na post ruského prezidenta. Mezi Jelcinovy nejvážnější soupeře patří šéf ruských komunistů Gennadij Zjuganov, který přijal nominaci na kandidáta své strany ve stejný den jako Jelcin.

Austrálie

Australský premiér Paul Keating slíbil do roka uspořádat referendum o tom, zda se Australský svaz, jehož hlavou je britská královna, stane republikou. »Přejete si, aby v čele Austrálie stanul Australan?« zeptal se labouristický předseda vlády na veřejném mítinku. K této historické změně by podle něj mělo dojít na přelomu tisíciletí.

USA - Maďarsko

Náměstek ministra obrany USA John White v Budapešti uvedl, že Severoatlantická organizace pravděpodobně zřídí v Maďarsku trvale leteckou základnu. »Nemohu vyloučit možnost, že americké jednotky zůstanou v Taszáru a Kaposváru na jihu Maďarska pod patronací NATO i poté, co mírová operace skončí,« řekl White. Na obou základnách je nyní umístěno 3500 amerických vojáků, jejichž úkolem je zásobovat americký kontingent v Bosně.

Francie

Francie zvažuje podle listu Le Monde snížení početních stavů svých jednotek téměř o polovinu. Podle plánu ministerstva obrany, který bude v nejbližší době předložen prezidentu Chirakovi, má být zrušena branná povinnost a počet vojáků zredukován z 240 000 na 130 000. Toto snížení by se mělo dotknout především jednotek…

08.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

08.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte