Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Podzim rozhodne

Do Česka minulé pondělí vtrhla revoluce. Alespoň podle provozovatelů nové telefonní sítě GSM. Pro samotné zákazníky má ovšem převrat zatím jedinou výhodu: na vlastní kůži poznali, co to je monopol v praxi. Ceny mobilních telefonů od firmy EuroTel (jiné se stále ještě koupit nedají) totiž všem vyrazily dech. Až do září, kdy na trh přijde konkurence v podobě konsorcia Radiomobil, bude aparát EuroTelu k mání od devíti tisíc korun nahoru. Připojení do sítě stojí teď tři tisíce a od srpna se zvýší na pět. Nejlevnější měsíční paušál přijde klienty na téměř 700 Kč. „Poměřujeme realitu se sliby,“ vysvětlil tiskový mluvčí EuroTelu Petr Kubišta, proč vlastně firma v březnu slibovala, že nástup GSM přinese ceny „dostupné široké veřejnosti“.

Pro pár tisíc ročně navíc

I když EuroTel do data zahájení prodeje pokryl signálem území obývané dvěma třetinami tuzemské populace, o popularitě nových „mobilů“ si zatím nelze udělat obrázek. Noviny sice minulý týden popisovaly davy zájemců o novou službu, ale EuroTel odmítá sdělit, kolik lidí si za první týden GSM opravdu koupilo. „Nevidíme důvod podobné věci zveřejňovat, ale věřte mi, že zájem je obrovský,“ říká mluvčí Kubišta. Vzhledem k tomu, že na telefon u nás v současné chvíli čeká několik set tisíc lidí, není proč mu nevěřit. Stejně tak ale nelze pochybovat o jiné věci: vize, které „mobilům“ předpovídaly dostupnost pro širokou veřejnost, se zatím nepotvrzují. Stačí srovnat náklady. Připojení k pozemní síti SPT…

28.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

28.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Martin Kontra

editor

Martin Kontra
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 391
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte