Česká firma Inekon sice už podepsala smlouvu se slovenským Fondem národního majetku o koupi jedenapadesáti procent akcií chemičky v Novákách a zaplatila i první splátku z kupní ceny, jeden a čtvrt miliardy slovenských korun, přesto se zřejmě majoritním vlastníkem podniku v nejbližší době nestane. Před několika dny totiž začal na Slovensku platit zákon, kterým se ruší všechna rozhodnutí o přímých privatizačních prodejích schválených Moravčíkovým kabinetem po šestém září loňského roku. A právě tento den byl projekt Inekonu vládou schválen.

Všechno zpět

Ředitel Inekonu ing. Josef Hušek si zatím ještě možnost, že jeho firma o chemičku přijde, nepřipouští. Důvodem jeho optimismu je fakt, že v prosinci byl zvolen předsedou dozorčí rady podniku, přičemž pro něj hlasovali i zástupci slovenského Fondu národního majetku. Podle mluvčího Fondu ing. Mirka Turčana to ale není podstatné. Zákon totiž mluví jasně: všechny prodeje i případně už uzavřené smlouvy se ruší, již zaplacené peníze se vrátí a každé rozhodnutí se znovu posoudí. Co konkrétně se však bude na projektech posuzovat, ing. Turčan netuší. Nevědí to ani pracovníci sekce přímých prodejů Fondu - kritéria pro nové hodnocení projektů budou prý muset stanovit poslanci, kteří zákon vymysleli a přijali. (Návrh na plénu přednesl člen Ĺuptákova Sdružení dělníků Slovenska Miroslav Pacola.) Za nejpovolanější osobu v tomto směru pak označují předsedu parlamentního výboru pro hospodářství a privatizaci Romana…

02.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

02.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte