v06.jpg

1992/6

Koupit vydání
v05.jpg Vydání 3.–10. 2. 1992 v07.jpg Vydání 17.–24. 2. 1992
Editorial
Petice Kongresu Spojených států Peter Brňák, Pavol Hrivík My, níže podepsaní členové Slovenské národní rady a Federálního shromáždění, jsme znepokojeni propagandistickou kampaní, která deformuje pověst Slovenska a představu o restrukturalizaci česko- slovenských vztahů.
Kultura
Ani nahý, ani oblečený Petruška Šustrová Znojmo je poklidné město s hezkým historickým centrem, působí dojmem, že v něm život plyne beze spěchu. Jeho na pohled vlídnou atmosféru počátkem letošního února poněkud narušila aféra: v Domě umění byly na výstavě obrazů a děl pražských výtvarníků Michala Machata a Martina Velíška některé obrazy zahaleny. Glosář: Bestia Triumphans Vladimír Just
Zahraničí
Genocida na konci světa Benjamin Kuras Dvanáctého listopadu 1991 postřílely indonéské jednotky přes sto civilistů na hřbitově Santa Cruz v hlavním městě Východního Timoru, právě při pohřbu jednoho mladého Timorce, zastřeleného několik dní předtím. Mír za mír, nebo za území Jehuda Lahav Není člověka v Izraeli, který by si nepřál mír. Za 44 let existence Státu Izrael zahynulo na frontách, v důsledku válečných událostí či teroristických akcí skoro 20 tisíc lidí, není téměř rodiny, která neztratila někoho ze svých drahých. Nejistý příchod modrých helem Teodor Marjanovič Ještě před dvěma týdny byl příchod modrých helem OSN na chorvatské bojiště hotovou věcí. Nový generální tajemník Spojených národů Butrus Ghálí vyslal jednoho ze svých podtajemníků, Marracka Gouldinga, aby definitivně upřesnil podrobnosti a technické provedení celé operace. Pochod na Bílý dům Dimitrij Běloševský Uplynulý víkend se pro Moskvu, pro celé Rusko, pro Jelcina i pro všechny Rusy stal významnou zkouškou. O pochodu na Bílý dům se hovořilo již dlouho, nebylo však jisté, kdo se ho zúčastní. Neutralita včera, dnes a zítra Zbyněk Petráček "Švédská neutralita je historie," řekl při nedávné parlamentní debatě premiér Carl Bildt. V následujícím rozhovoru pro deník Svenska Dagbladet dodal, že roku 1996 mají být zformovány společné ozbrojené síly Západoevropské unie a Evropského společenství, jehož členem by v té době Švédsko již mohlo být.
Domov
Čtyřicet osm dnů hladu po spravedlnosti Vladimír Mlynář Téměř padesát dnů už Miloslav Mareček drží hladovku, kterou si chce vynutit, aby česká a federální prokuratura uspokojivě vyřídily jeho opakované podněty. Informace unikly z FBIS Jaroslav Spurný Zhruba přede dvěma měsíci zveřejnila Antikomunistická aliance (AA) seznam sto devíti agentů a tajných spolupracovníků Státní bezpečnosti. Jména byla později publikována v týdeníku Ty rudá krávo. Jste evidován, odejděte Jiří Kabele Jako vedoucí katedry sociologie na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy jsem přirozeně souhlasil se svou lustrací. Měl jsem při tom svíravé pocity, ale nebál jsem se.
Ekonomika
Jako kasino v Monte Carlu Andrew B. Jonas V československém předvolebním sprintu jara 1992 se stává rychlá privatizace předpokladem politického úspěchu pravice. Šumění lesa Jarmila Johnová Kolem privatizace Státních lesů České republiky se vede už bezmála rok vzrušený spor, jehož účastníci zastávají nesmiřitelná stanoviska.
Rozhovory
Zvykli jsme si na cara Anastázie Kudrnová Ruský ministr Andrej Kozyrev se pražské schůzky ministrů zahraničí KBSE zúčastnil pouze na tři hodiny. Po zbývající dobu ruskou delegaci vedl Jurij Děrjabin, bývalý Pankinův náměstek, diplomat ministerstva zahraničních věcí Ruska s titulem mimořádný a zplnomocněný velvyslanec.
Komentáře
Sousedy Německa navěky Petr Janyška Čechy jsou nevýznamným trhem, ale ideálním odrazovým můstkem pro postup na východ, o jehož trhy brzy svede Evropa s Japonskem a USA velký boj. Telefónne zoznamy Ľubomíra Dolgoša Peter Schutz Bratislavskí parlamentní spravodajcovia mi iste dajú za pravdu v tom, že ťažisko viditeľnej práce slovenského snemu sotva leží v oblasti zákonodarnej. Vo chvíľach nezáživnej normotvorby sa záujem nemalej časti poslancov viditeľne presúva do priestorov miestneho bufetu. Agenti, oběti a utlačovatelé Zbyněk Petráček Německo se dnes soustředí na dva soudní procesy. Zatímco ve Stuttgartu probíhá - jak mnozí Němci doufají - zřejmě poslední řízení s válečným zločincem z řad SS Josefem Schwammbergerem, v Berlíně právě padly první rozsudky nad "vrahy od berlínské zdi".
Téma
Když vyjde slunce, krysy neotravují István Lékó V jihovýchodní Asii existuje sekta, jejíž členové žijí společně s hady. V Československu zase existuje vrstva, jejíž členové žijí mezi potkany.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte