Ještě je čas

(glosář)

Povedlo se. Pět minut po dvanácté. Po téměř ročním psaní, mluvení, dupání i křičení se pravda o Gabčíkovu dostala i na československou obrazovku - a to v hlavním vysílacím čase (pátek 6.11. ve 20 hodin na F1). Redakce pořadu Nedej se uvedla „k nultému výročí dokončení stavby storočia“ svůj BETONOVÝ JAZYK, VYPLAZENÝ NA ZDRAVÝ ROZUM U OBCE GABČÍKOVO (scénář a režie: P.Bezouška).

Šokující obyčejnost

Dost možná, že v maďarské či rakouské televizi by nešlo o snímek nikterak objevný; u nás působil trochu jako anarchistova puma. Byla to v naší dosavadní přísně anti-ekologické televizi pravda podobně drze osamělá, jako když se v ní po G.Husákovi či L.Adamcovi poprvé zjevil V.Havel. Progabčíkovská reakce moderátorského tandemu Martínek + Čech po odvysílání BETONOVÉHO JAZYKA v Událostech komentářích (jak se do nového kanálu vejde tolik a tolik lodí, jak se podle říjnového průzkumu veřejného mínění naši občané v zásadě ztotožňují s míněním vlád, že se případ „příliš dramatizuje“ atd.) mi připomněla šolíchavě omluvné chování moderátorů těsně po prvých přenosech z listopadové Letné.

Mistr klaunských slov

Bezouška natočil pořad po formální stránce neobyčejně obyčejný: komentář střídal otřesné krajinné záběry i neméně otřesné úryvky z diskusních pořadů a rozhovorů, do toho ilustrativní hudební podkres. Poslední záběry byly natočeny šest dní před uvedením. Sledovali jsme řadu názorů i protinázorů, přičemž některé…

v46.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v46.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte