Zlatá akcie ministerstva

Spor o Rudolfinum

Rozsáhlá rekonstrukce Rudolfina, která stála skoro miliardu tři sta tisíc korun a kterou prováděla akciová společnost Konstruktiva, začala již v roce 1988.V polovině května se opravená budova otevře. Měla by to být velká sláva: zahájení Pražského jara se zúčastní prezident republiky, ve výstavní části instalují výstavy Národní galerie a Uměleckoprůmyslové muzeum.Jako majitel Rudolfina je v pozemkových knihách zapsána Česká filharmonie (ČF), což znamená, že má právo v budově hospodařit, rozhodovat o jejím provozu. Proto její pracovníci připravili návrh podnikatelského řešení: podle jejich odhadu náklady na roční provoz budovy přesáhnou 42 milióny korun. Je otázka, kdo bude ty milióny platit. Podle názoru ČF něco uhradí nájem (např. z prodejny nebo z nahrávacích studií), něco vstupné, část zůstane jako břemeno státu. Provozní náklady a možné příjmy lze skutečně jen odhadovat: podmínky se od r.1988 výrazně změnily.

Návrh ministerstva kultury

Představa, kterou má o budoucnosti Rudolfina ministerstvo kultury, je popsána v jeho návrhu z 9.dubna t.r. Rozhodování o využití a zajištění provozu Rudolfina výhradně v rámci ČF jako státní příspěvkové organizace přesahuje její poslání a možnosti, stojí tam. A dále …projekt ČF nemůže být v zásadě přijat a vytvoření samostatné účelové právnické osoby podle návrhu MK ČR by mělo být uskutečněno.Právnickou osobu, kterou MK navrhuje, by měla být příspěvková…

v18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte