Reklama
 
v30.jpg

1991/30

Koupit vydání
v29.jpg Vydání 22.–29. 7. 1991 v31.jpg Vydání 4.–11. 8. 1991
Civilizace
Nebyl jen Norimberský proces Jaroslav Spurný Už více než rok a půl volají různé politické strany a organizace po debolševizaci naší společnosti. Mnohem méně a navíc mlhavě mluví o tom, co si pod tímto pojmem představují. Zázrak a posedlost Benjamin Kuras Profesor cambridgeské univerzity Stephen Hawking (49 let), autor nejvýznamnějších kosmologických teorií posledních let (mj. teorie tzv. "černých děr"), je nejslavnějším fyzikem od časů Alberta Einsteina.
Zahraničí
Finanční skandál století Benjamin Kuras Bank of Credit and Commerce International, která si vysloužila přezdívku Bank of Crooks and Conmen neboli Banka padouchů a podvodníků, byla 5.července na příkaz Anglické banky zavřena. Asad v Sadatově masce Alžběta Hévrová Už čtyřikrát americký ministr Baker se svou blízkovýchodní misí ztroskotal. Po páté, po souhlasu syrského prezidenta Asada k osobnímu setkání se Šamirem, však dojednal mírovou konferenci. Ekonomika SSSR Miroslav Singer Na londýnském summitu sedmi nejvyspělejších zemí světa se jednalo mimo jiné o rozsahu a druhu pomoci Sovětskému svazu. Podporovat ideály, ne politiky Tomáš Bridle Stádo černých ovcí Anna Husarska Když jsem byla malá holčička a pány v Polsku byli komunisté, vždycky sestavovali televizní program tak, aby nejlepší pořady běžely ve dnech katolických svátků.
Téma
Přidělte mi byt Jan Macháček, Jan Cepl Problematika bydlení, bytové politiky a nájemného je oblast, kterou minulý režim znásilnil snad nejvíce. Reforma se jí zatím, bohužel, nedotkla. Nebude proto na škodu podívat se na souhrn těchto otázek podrobněji.
Domov
Otevřeně o Sudetech Zbyněk Petráček Čím méně se ví o podrobnostech chystané československo- německé smlouvy, tím více se hovoří o našem narovnání se sudetskými Němci. Jenom pár starých stihaček István Lékó Rozhovor s Jánem Klepáčem o domobraně. Proti násilí, podlosti a lži Dr. Provazník Druhá série dokumentů, kterou publikujeme ve spolupráci s Konfederací politických vězňů Československa Bílé místo na mapě Ivan Lamper "Do roku 1989 byli handicapovaní lidé bílým místem na mapě - nikdo o nich nevěděl nebo se aspoň tvářil, že neví." Pistole a zákon Jaroslav Spurný Zákon, podle kterého mohly být bývalým a neprověřeným příslušníkům StB přiděleny zbraně, pochází z roku 1983.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte