Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Strana bez rozkolu

Občanské fórum bude v budoucnu stranou. Tak rozhodla většina 126 ze 175 delegátů víkendového sněmu OF. A jak s členstvím? Těsnou většinou 73 ku 65 hlasům přítomní rozhodli, že členství bude jen jedno, řádné.

Občanské fórum bude v budoucnu stranou. Tak rozhodla většina 126 ze 175 delegátů víkendového sněmu OF. A jak s členstvím? Těsnou většinou 73 ku 65 hlasům přítomní rozhodli, že členství bude jen jedno, řádné. A nikoli, jak některé proudy navrhovaly, řádné nebo volné pro ty, kdo nechtějí vstoupit se vším všudy do strany, ale kdo by chtěli dál ve Fóru pracovat a třeba účastnit se schůzí.

Principy organizační struktury však nabízejí kompromis: „příznivci OF se mohou podílet na práci místních OF“. Fórum tedy bude stranou s individuálním, exkluzivním členstvím, nebude možné být zároveň členem jiné strany.

Tolik očekávané rozhodnutí tedy padlo: konec hnutí, konec nejasností o tom, kdo k OF patří a kdo ne, a kdo tedy koho volí a kdo bude mluvit čím jménem. Od nynějška bude možné jasně vymezit pravomoce a mandáty. OF dostává konečně základy vnitřní demokracie. Otázkou teď zůstává, jaká to bude strana. „Rozhodující je, zda vytvoříme moderní pluralitní politický organismus, protože jen takové strany mají v západní Evropě a v Americe smysl a úspěch. Opakem by byla strana nového typu, ať už na jakékoli ideové platformě,“ varoval J.Dienstbier. Nové OF „musíme budovat jako uvnitř demokratické, nemůžeme připustit manažersko-technokratickou strukturu“, upřesnil.

Přijaté principy organizační struktury OF hovoří o obousměrné vertikální struktuře, tj. s "přesným vymezením podřízenosti a závaznosti rozhodnutí pro nižší stupně a s přesným vymezením kontrolních a dalších…

v03.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v03.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte