Reklama
 
v17.jpg

1991/17

Koupit vydání
v16.jpg Vydání 22.–29. 4. 1991 v18.jpg Vydání 6.–13. 5. 1991
Civilizace
Věda a peníze Luboš Nondek Citační analýza. K posouzení kvality vědecké produkce jednotlivců nebo institucí se dnes ve světě běžně užívá různých kvantitativních metod. Nejčastější je metoda tzv. citační analýzy, jež vychází z předpokladu, že význam činnosti vědce je úměrný jeho vlivu na jiné odborníky.
Zahraničí
Nejenom výročí Černobylu Dimitrij Běloševský Mlčení o neštěstí v Černobylu, které před pěti lety sovětské vedení málem navždy připravilo o nesměle se rodící důvěru okolního světa, poznamenává svými recidivami i dnešek. To strašné slovo kapitalismus István Lékó Maďarský politolog a filozof Gáspár Miklós Tamás o novém populismu, nacionalismu a perspektivách střední Evropy Volání vězňů svědomí Zbyněk Petráček, Ladislav Kryzánek Tibetský duchovní vůdce dalajlama již mnohokrát vyzval Čínu, aby přestala porušovat lidská práva v jeho vlasti. Vedle stereotypního tvrzení o vměšování do vnitřních záležitostí se mu dostalo odpovědi, že v celé Číně jsou dodržovány zákony. Bezpečnost nové Evropy Petr Janyška Rozhovory z pražské konference NATO.
Ekonomika
Malá privatizace Jan Macháček "Celý náš postup od totálního etatismu k tržnímu systému je natolik unikátní, že jakékoliv poznání je podkladem pro celý svět. Zákonodárné orgány by se neměly ostýchat přijímat novely nebo novely novel zákonů. Škoda-Volkswagen bez daní Jan Macháček V úvodníku Lidových novin z 11.dubna se Karel Kříž ostře postavil proti osvobození společného podniku Volkswagen-Škoda od daní.
Domov
Týden v ČNR Darina Andělová Týdenní přehled dění v ČNR. Rychetský ad Senjuk Respekt Poslanec FS Rostislav Senjuk se 2.dubna vyjádřil v tom smyslu, že chce požádat své kolegy, aby ho podpořili v požadavku na vyslovení nedůvěry místopředsedovi federální vlády P.Rychetskému. Byty do majetku obcí Milena Šindelářová Dne 24.dubna odsouhlasila Česká národní rada zákon o majetku obcí. Součástí zákona se stal i paragraf, který říká, že do vlastnictví obcí přechází veškerý domovní a bytový fond, jenž byl dosud ve správě státu a nepodléhá privatizaci. Týden ve FS Milena Šindelářová Týdenní přehled dění ve FS.
Kultura
Workshop 1991 Milena Sršňová "Díky izolovanosti Československa od ostatního světa, je centrum Prahy relativně nedotčené. Tento paradox má jednu výhodu: zatímco západní Evropa demolovala během stavebního boomu v 60. a 70. letech více staveb, než bylo zničeno za druhé světové války, Praha si zachovala původnost historicky vyvinutého města.
Dopisy
Dopisy Respekt Dopisy od našich čtenářů.
Komentáře
Dohoda s ďáblem Zbyněk Petráček Dva milióny iráckých Kurdů živoří v kritických podmínkách nouzových táborů podél severní hranice státu a přes sliby bagdádské vlády se jich vrátil jen nepatrný zlomek. Nepolevujeme v tlaku Petr Janyška Před měsícem velmi naléhavě a bez diplomatických náznaků apeloval čs.prezident jako první v bruselském sídle NATO na zodpovědnost Západu tváří v tvář bezpečnostnímu vakuu v naší části Evropy. Slovenský parlament Gorazd Chrúst Počas zasadaní 13.schôdze Slovenskej národnej rady členovia najvyššieho zákonodarného orgánu Slovenskej republiky viackrát tlieskali poslancovi Petrovi Weissovi, čelnému predstaviteľovi Komunistickej strany Slovenska (najnovšie Strany demokratickej ľavice).
Téma
Prodá se tank zn.: „spěchá” István Lékó Poté, co byla v ČSFR zastavena tzv. speciální výroba (krásný totalitní eufemismus pro zbrojní průmysl), snížil se objem produkce zbrojovek jen do konce minulého roku o více než 50% (z 19 mld. na 9 mld.).
Rozhovory
Osamělý bojovník Jaroslav Spurný, Jan Brabec Rozhovor s ministrem zemědělství Bohumilem Kubátem.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte