Nejvíce místa zabírají v parlamentě diskuse o problémech, do kterých si troufne mluvit každý. Projednává-li se zákon o dluhopisech, zavládne ticho. K nedostatku uhlí měl co říct kdekdo a televize nás o tom věrně informovala.

O jedné interpelaci, která vyvolala bouřlivý potlesk části poslanců a neklid mezi přítomnými zpravodaji ČTK, však referovaly snad jen Lidové noviny. Miroslav Macek upozornil na výrok Alexandra Dubčeka k japonským novinářům, že Československo hledá „třetí cestu“, a vyzval nepřítomného předsedu parlamentu, aby objasnil, za koho mluvil a kam má taková cesta vést. Po interpelaci poslance Ondřeje Humla, který žádal, aby se o zahraničních cestách delegací FS nemusel dozvídat až z tisku, bylo toto vystoupení dalším náznakem určité distance mezi plénem a předsednictvem FS. Předseda Dubček je v parlamentě málokdy k vidění, pokoření prvního místopředsedy Jíčínského ve volbách do komise pro přípravu ústavy je dosud v živé paměti. Kousek za ním sedí kdysi aklamovaný Valtr Komárek - kdy jsme o něm naposledy slyšeli? Při pohledu na předsednictvo si uvědomíme běh času. Mezitím se noví, neznámí lidé stačili navzájem poznat a nastala jejich hodina.

Mezi těmito novými hlasy zaujímají přední místo poslanci sdružení v Meziparlamentním klubu demokratické pravice. Po jeho vzniku levice vzrušeně hovořila o tom, že dojde k přetržení komunikace mezi poslanci OF, že pravice si bude hrát na písečku své prestiže na úkor věcné argumentace a dialogu. Někteří si…

v39.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v39.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte