Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Lidu blíž

Pracovníci obchodu, aniž by se nechali mást podezřelými novotami, jako je parlament, svižně protestují proti návrhu malé privatizace. Nahrává vekslákům a starým strukturám, kterým umožňuje vyprat jejich špinavé peníze.

Pracovníci obchodu, aniž by se nechali mást podezřelými novotami, jako je parlament, svižně protestují proti návrhu malé privatizace. Nahrává vekslákům a starým strukturám, kterým umožňuje vyprat jejich špinavé peníze. Prostý prodavač, podle televizních Aktualit dřívějším režimem „mocensky zahnaný na okraj společnosti“, jako vždycky ostrouhá. A zástupce učitelských odborů dokonce protestuje, že malá privatizace omezí možnost státních zásahů do učňovského školství. (Kéž by.) Sociální demokracie a lidová strana s návrhem zákona také nesouhlasí; jsou prý pro spravedlnost.

Chce to myslet o krok dál, pokud nám to ovšem touha po spravedlnosti a preferencích dovoluje. Pokud bychom nezavedli milionářskou dávku a nezkasírovali stejným metrem všechny veksláky, komunisty i Václavy Havly bez rozdílu, tak se ty špinavé peníze do ekonomiky stejně dostanou. Jenže špinavěji. Pokud bychom ovšem nezakázali privatizované prodejny prodávat. To už bychom se na nějaký trh mohli rovnou vykašlat a přiznat si, že socialismus byl lepší. Pro zaměstnance obchodu asi byl; za socialismu nestávkovali.

Ve skutečnosti je protitržních ústupků v návrhu zákona tak akorát. Možnost splácet polovinu ceny do pěti let je výhodou zvětšující se s inflací. Rozšířit zákaz změny sortimentu dál než na prodejny potravin by se rovnalo sabotáži. Privatizované obchody se změní na kasina pouze v tom případě, jestliže českoslovenští obyvatelé rozhodnou výrazně omezit své nákupy ve prospěch hazardních her,…

v30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte