Človek je len číslo alebo ZÁHADNÉ ZMIZNUTIE

V januári 1987 nastúpil Pavol Tomek, nar.6.8.1967, do výkonu základnej vojenskej služby u VÚ 5919/A Praha 6 - Ruzyně. V druhom roku výkonu bol prevelený do obce Horní Počáply, kde pracoval v závode Lahkých stavebných hmot - Pórobeton. Dňa 5.9.1988 bol doručený telegram, aby sa dostavil do kasární a ešte v ten deň nás navštívil príslušník VB a informoval se, kde máme syna. Tieto okolnosti nám boli podozrivé, pretože doma nebol. Telefonovala som každý deň k útvaru, kde mi bolo oznámené, že ho hladajú. V telef. rozhovore mi bolo povedané, že išiel na diskotéku do Mělníka s tromi kamarátmi a jedným dievčaťom, naspäť išli 5 km skratkou do kasární cez les a tam sa údajne stratil.

Koncom mesiaca septembra 1988 mi na stále dotazy ohladom straty mojho syna bolo oznámené, že dňa 11.9.1988 našli utopeného muža a zisťujú jeho totožnosť. Neskor mi bolo povedané, že popisované veci oblečenia sa nestotožňujú. V novembri nás navštívili zástupcovia od útvaru a doniesli jeho osobné veci, pričom mi bolo oznámené, že prípad vyšetruje OS ZNB Litoměřice, pretože po 60 dňoch vypadá vojak z evidencie útvaru!?

Dňa 6.decembra 1988 som sa obrátila na OS ZNB Litoměřice, ktorej náčelník mi 15.12.1988 oznámil, že nájdený utopený muž dňa 11.9.1988 bol moj syn Pavol. Táto správa mňa šokovala, pretože neviem, kto identifikoval v utopenom mužovi mojho syna, pretože najprv to nebol on a až v decembri to vraj bol on - moj syn. Prečo ako…

v03.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 17 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v03.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 17 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte