Jednomyslná péče našich orgánů, aby se ani náznakem nenarušil monopol státních médií, to nejsou projevy přežívajícího totalitarismu, ale moudré péče o náš lid, který nesmí být zaplaven „kulturním odpadem komerčně zaměřených západních masmédií“. Hnůj, ve kterém vězíme až po krk, Vladimír Talian v Lidových novinách ze 24.7. opomíjí.Článek má varovný nadpis „Budeme zarábať na svojej deformácii?“ Když zjistíte, že jde o masová média, začnete si domýšlet smysl otázky v titulu. Naší největší deformací na tomto poli je, že až na změny v tenké vrstvě vedení - a jim samozřejmě navzdory - hustě propletená mafie neschopnosti, setrvačnosti, nevnímavosti a nezájmu přikrčena v trávě jako onen příslovečný exkrement přežila a nyní dokonce zvedá hlavu. Jak bychom asi na této deformaci mohli vydělat? Snad že bychom ji masově vyváželi do skansenů stalinismu, tedy například na Kubu nebo do Severní Koreje.

Vladimír Talian se však analýzou přítomnosti neobtěžuje. Jako prognostik vidí největší deformaci v tom, co ještě nemáme, co nám však hrozí. Je to „nepřetržitý příval beztvaré komerční hudby, přerušovaný krátkými vstupy moderátora“. Dokonce to už prý trochu máme díky tomu, že „náš stát jim v tom vychází v ústrety“: cituje vysílání „Europe 2, Fun Radio Bratislava a CD International“.Tato prognóza je zkonstruovaná obvyklou technikou, prodloužením trendu. Podívejme se však blíže na tento trend. Jsou to tři zcela odlišné případy. Stanice Europe 2 jednala s předchozím ředitelem Čs…

v21.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v21.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte