Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Téma

Jak se bydlí v Chicagu

Pes, který štěká, nebydlí

Jak se hledá podnájem v Chicagu? Pokud nejste zrovna boháč, chcete do práce jezdit MHD nebo chodit pěšky, není to úplně nejjednodušší. Pokud navíc máte psa, dá to práci. Chce-li se pes stát obyvatelem Chicaga, musí se nejdřív odnaučit štěkat.

Už před odjezdem jsme si on-line vytipovali čtvrti, kde bychom mohli bydlet. Vedle věcí, které bychom řešili i v Praze, jako jak rychle bude manžel v práci, jestli je v okolí nějaký obchod, kavárna, lékárna, park a jestli se tam dá dýchat a spát, v Chicagu přibyla novinka. Zatímco v Praze jsem procházela ulicemi s vědomím, že tam naposledy někoho zastřelili během okupace, tady čekám na autobus na zastávce, kde někoho zabili minulý týden. Chicago bylo a stále je městem gangů.

Nakonec nám zbyly dvě možnosti, překvapivě za stejné peníze. Bydlet v hipsterské čtvrti dál od centra, v sousedství dříve nebezpečném, dnes gentrifikovaném a plném cool a hip kaváren, restaurací, barů a obchodů. Podle reakcí místních přátel jsme pochopili, že bydlet na takovém místě se od nás asi nejvíc očekává. Anebo, najít starší – což tady znamená třeba z osmdesátých let – a lehce ošuntělý věžák v širším centru, který není schopný konkurovat luxusním novostavbám s nejmodernějším vybavením a službami ve svém okolí. Pro tuhle možnost jsme se nakonec rozhodli.

Větší problém než najít bydlení pro sebe se však ukázalo najít bydlení pro našeho psa.

Když si ve filtru při hledání podnájmů zaškrtnete dog friendly, nabídka se asi všude na světě trochu zúží. V…

Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 31 článků vydání zakoupením čísla.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
special_bydleni
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 31 článkům z tohoto vydání.
USA
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte