0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Respekt Kino3. 9. 20142 minuty

Podívejte se, jak Kellner boural hotel Praha

Blíží se uzávěrka projektu My Street Films

Zánik hotelu Praha • Autor: My Street Films
Zánik hotelu Praha
Zánik hotelu Praha • Autor: My Street Films

Po titulech od Bohdana Bláhovce a Iva Bystřičana přibyl k příspěvkům na filmové mapě metropole dokument Lindy Kallistové Jablonské o konci hotelu Praha. Sleduje bourání kontroverzní stavby i reakce na její zánik - a právě tento titul vám nyní nabízíme ke zhlédnutí.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Projekt soutěžní filmové mapy My Street Films však není určený jen profesionálům, naopak. Zúčastnit se může kdokoliv bez ohledu na vzdělání, dovednosti či použitou technologii, omezení je jediné: natočte dokument o maximální délce 10 minut ze své ulice či čtvrtě, která je vám blízká. Na webové stránce www.mystreetfilms.cz se pak výsledek “připne” k místu vzniku a stane se součástí originální mapy. Snímky je možné přihlásit ještě do neděle 7. září.

Dokumentární portál DAFilms.cz, který původně britský nápad přenáší poprvé do zahraničí, nyní s blížící se uzávěrkou vytvořil program z nejpovedenějších ostrovních snímků od roku 2011 a doplnil jej o tři zmíněné tituly českých dokumentaristů. Spolu s filmem o hotelu Praha vybíráme dva britské snímky: jedním z nich je jakási bezdomovecká road movie, druhý je vítězem loňské soutěže a sleduje prodejce na brixtonském trhu v jižním Londýně.

Nejpovedenější dokumenty přihlášené do 7. září budou uvedeny na MFDF Ji.hlava. Vítěz bude moci svůj film uvést i na londýnském dokumentárním festivalu Open City Docs Fest, kde výzva k poznávání známých i neznámých ulic prostřednictvím filmového média začala. “My Street Films je něco jako občanská žurnalistika,” vysvětluje zakladatel projektu a ředitel tohoto festivalu Michael Stewart. “Jde o prozkoumávání hranic dokumentu, které se neustále posouvají.”


Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].