Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Respekt DJ

DJ pátek 9. 11. 2012

Vy jste ale dneska vtipný? Prý Rusko do EU.... • Autor: Karel Cudlín
Vy jste ale dneska vtipný? Prý Rusko do EU.... • Autor: Karel Cudlín

08:00
Ráno s Berlínskou zdí a Riot GrrrlsVýročí, které připadá na dnešní den, je oficiálně považováno za den, kdy padla Berlínská zeď. Byť samozřejmě nespadla celá za den. Optimismus pátku navíc zvyšuje, že narozeniny slaví hned dvě čelní představitelky a zakladatelky hudebně-feministického hnutí Riot Grrrl: Corin Tucker (Heavens to Betsy, Sleater-Kinney) a Allison Wolfe (Bratmobile).Pokud by chtěl dnes někdo vyrazit na koncert: v Praze v MeetFactory hrají WHY? a v Brně v kulturním centru Eleven, Xiu Xiu, kteří se ostatně v pondělí objeví v pražské Sedmičce v rámci narozenin kolektivu A.M.180.

08:25
Obama se chystá do BarmyKrátce po svém znovuzvolení Barack Obama oznámil na termín 17. až 20. listopadu zahraniční cestu do Barmy. Stane se tak první prezidentem USA, který do této demokratizující se země zavítá. Setká se ze zde s prezidentem Thein Seinem a  v plánu má pochopitelně i audienci u vůdkyně opozice Aun Schan Su Ťij. Během cesty se Obama ještě zastaví v Kambodži a Thajsku.Důležitý je, že Obama do Kambodži nejede na prázdniny.

09:00
Zeman o Rusku, Schwarzenberg o euru, Dienstbier o MašínechKudy se má v Evropě ubírat Česko, se stalo hlavním tématem včerejší debaty šesti uchazečů o post hlavy státu, kterou pořádal think-tank Evropské hodnoty. Karel Schwarzenberg, Jiří Dienstbier, Zuzana Roithová, Jan Fischer, Přemysl Sobotka a Miloš Zeman debatovali nejen o své evropské vizi, ale také o bratrech Mašínech (Jsou to vrazi - Dienstbier), odsunu Němců (Zeman by se neomlouval), členství v KSČ a dokonce i možném vstupu Ruska do EU (Je to země Čechova a Solženicyna a Čajkovského, tak proč ne - Zeman). Fotograf Respektu Karel Cudlín včerejší debatu viděl takto.

10:02
V letadlech Ryanairu napříště bez pásu a vestojeŠéf letecké společnosti Ryanair Michael O’Leary tvrdí, že bezpečnostní pásy v letadlech jsou k ničemu a v případě nehody pasažérům životy stejně nezachrání. Uvedl to pro britský deník Daily Telegraph. Kdyby došlo k nehodě, pásy prý nic neřeší a argumentuje tím, že nejsou ani v metru ani ve vlacích. Letadlo podle něj není ničím jiným než autobusem s křídly. O’Leary dále propaguje svůj plán zavést v letadlech místa k stání. Měla by být v zadní části letadla a umožňovala by srazit cenu letenky až na 1 libru.A my se taky dáme na cestu létajícím autobusem. Řídí Bono.

11:03
V troskách lodi s Kellnerovým zlatem objevili záchranáři těloRuští záchranáři nalezli ve vraku potopené lodi Amurskaja tělo člena posádky. Po osmi zbývajících lidech nadále pátrají. Plavidlo s nákladem zlaté rudy, společnosti spoluvlastněné Petrem Kellnerem, se potopilo koncem října v Ochotském moři. Jedním z možných vysvětlení nehody je podle ruských expertů sesunutí nákladu k jedné straně nákladního prostoru, o 150 tun přetížená loď mohla v důsledku toho nabrat vodu.Když už se potápíme. Kapela, která si dřív říkala Dive. Dneska už jen DIIV.

12:08
Mobilní operátor: Zdražit a nabídnout to jako slevuPředvánoční nabídky některých mobilních operátorů nejsou tak výhodné, jak slibuje jejich reklama. Upozornil na to časopis dTest a zprávu přinesla ČTK. Například Telefónica O2 zdražila některé tarify až o 18 až 46 procent, přesto je inzeruje jako zvýhodněné. Právní poradce dTestu Miloš Borovička to pokládá za klamavou reklamu. Podobně zdražil i T-Mobile, ten ale na výhodnost vyšší ceny neláká.Tohle je na mě už trochu zmatenej byznys.

13:06
K obědu koncertní nahrávky s kávovým dechemČas na oběd, čas na hudbu. Tentokrát s kolektivem Coffee Breath, který vydává živé nahrávky nebo dema kapel, které sám oslovil. V nabídce z poslední doby najdete třeba živák Bonuse. Za stažení se platí dobrovolný příspěvek, který putuje na dobročinnost.

14:16
Koalice ve Sněmovně odvolala Johna z výborůSněmovna na návrh TOP 09 odvolala předsedu Věcí veřejných Radka Johna z bezpečnostního i mandátového a imunitního výboru. Zprávu přinesla ČTK. Důvodem byl Johnův návrat k novinářské práci a obava, že při ní bude využívat utajované informace. Opozice byla v obou případech proti, ztratila tím většinu ve jmenovaných výborech. John byl odvolán také z komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů.Pro Johna píseň od Petera, Bjorna a Johna.

15:20
Obří Airbus neplánovaně přistál v Praze. Pasažérka zemřelaNa letišti Václava Havla před polednem neplánovaně přistálo obří letadlo Airbus A380 společnosti Emirates na lince z Dubaje do Amsterdamu. Vyžádaly si to zdravotní potíže jedné z cestujících. Žena i přes zahájenou resuscitaci zemřela. Airbus A380 je v současnosti největší dopravní letadlo a v Praze běžně nepřistává.Z jiného soudku je třeba také zmínit, že dnes v Praze startuje comebackové turné Pražského výběru.

16:02
Bohumil Kulínský se vrací k hudběBývalý šéf sboru Bambini di Praga, Bohumil Kulínský, se vrací na hudební scénu. Zprávu dnes přinesla ČTK. V prosinci coby dirigent zahájí speciální sérií koncertů nazvanou Comeback Kulínský. Připravuje ji ve spolupráci s hudebním festivalem České doteky hudby a Obecním domem. Kulínský byl odsouzen za zneužívání nezletilých dívek a loni byl podmíněně propuštěn z vězení.DJ se domnívá, že vzhledem k charakteru činů, za něž byl Kulínský odsouzen, je marketingově dost nešťastné hlásit se k akci, která se jmenuje „České doteky hudby.“ Zklidníme to.

16:42
Celníci na letišti zadrželi dvě ženy s téměř 8 kily kokainuCelníci ve středu zadrželi na pražském letišti dvě osmnáctileté cizinky se zhruba osmi kilogramy kokainu v zavazadlech. Podle kvality drogy by se na zdejším trhu dala prodat za12 milionů korun. ČTK o tom dnes informoval Jiří Barták z Generálního ředitelství cel. Cizinky přiletěly do Prahy z Brazílie přes Mnichov. Kokain měly schovaný v dutinách kufrů.The War on Drugs.

17:25
Party ve stylu rockové hvězdyJe pátek, každý si rád vyrazí. I DJ se pomalu vytrácí a na rozloučenou dává naprosto čerstvý klip Amandy Palmer, který režíroval Wayne Coyne z Flaming Lips. Berte ho jako názorný návod na mejdan.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].