Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Respekt DJ

DJ pátek 5. září 2014

Vladimir Putin • Autor: Globe Media /  Reuters
Vladimir Putin • Autor: Globe Media / Reuters

08:00
Vstávat a cvičit!Dobré ráno všem,dnes nás čeká krásný závěr pracovního týdne – v celém Česku má být slunečno s teplotami kolem 25 stupňů a toto počasí by mohlo vydržet až do soboty.Svátek má Boris a v Indii slaví den učitelů. A zároveň je to sedmatřicet let, co byla do vesmíru vypuštěna sonda Voyager 1. Ta je ještě pořád funkční a v současnosti je nejvzdáleným objektem od Země, který vytvořil člověk. Jak přesně je daleko Voyager, se můžete podívat na stránce NASA. A k pátku se jen máloco hodí tak jako Arnošt Pátek a jeho Sny o Tygří Lady

09:52
Plán dnes: Zastavit Putina, vyburcovat ODS„Deset veřejně činných osobností z ČR a Slovenska se podepsalo pod výzvu Zastavme Putina!. "Manifest upozorňuje, že nynější ruská politika se netýká jen Ukrajiny, ale ohrožuje politické uspořádání celé střední a středovýchodní Evropy, jež byla v minulosti pod ruským vlivem,“ informuje ČTK o výzvě, pod kterou se podepsali Bohumil Doležal, někdejší slovenský velvyslanec v USA Martin Bútora, europoslanec Jaromír Štětina či bývalý guvernér ČNB Luděk Niedermayer. Všichni zároveň chtějí, aby spolu EU, USA a NATO těsněji spolupracovali. ČTK také informuje, že v Karlíně má dnes odstartovat předvolební kampaň ODS před komunálními a senátními volbami. Jejím cílem má být prý vyburcovat členy a kandidáty potácející se strany. Jelikož se tenhle start koná jen pár kroků od redakce, budeme vás informovat, jak se Karlín pod vyburcovanými členy ODS otřásá v základech. Nebo taky ne.

11:35
Každá desátá dívkaOrganizace UNICEF vydala ve čtvrtek znepokojivou zprávu – každá desátá dívka na světě čelí před dovršením věku dvaceti let znásilnění nebo jiné nucené formě sexuálního styku. Zároveň je každých šest z deseti dětí do 14 let fyzicky trestáno. O dalších číslech vykreslujících násilí na dětech a mladistvých si můžete přečíst na TIME. Pokud na vás rodiče nikdy nevztáhli ruku, patříte tedy k té šťastnější části lidstva. 

12:27
Ostrava nemusí být černáNovinky z předvolební Ostravy na sociálních sítích:

14:25
ODS stoupá i s ODSmobilemV hale Fóra Karlín právě začal mimořádný předvolební kongres ODS – o dění uvnitř zatím moc nevíme, ve fotkách nízké kvality vám ovšem můžeme alespoň priblížit, co se děje venku.Poklidná situace před vchodem:

IMG 20140905 135250 • Autor: Respekt
IMG 20140905 135250 • Autor: Respekt
IMG 20140905 135250 • Autor: Respekt                  ODSmobil - co na Batmobilu ztrácí do designu a schopností, nahrazuje zřejmě spotřebou.
IMG 20140905 135335 • Autor: Respekt
IMG 20140905 135335 • Autor: Respekt
IMG 20140905 135335 • Autor: Respekt                  O tohle tričko prý byl mezi dobrovolníky velký zájem.
IMG 20140905 135508 • Autor: Respekt
IMG 20140905 135508 • Autor: Respekt
IMG 20140905 135508 • Autor: Respekt     

15:37
Na východní frontě bude snad klidUž zakrátko by mohly na východě Ukrajiny utichnout zbraně – podle dohody mezi separatisty a ukrajinskou vládou by mělo o 17. hodině začít platit příměří.„Jde o první příměří, k němuž se kromě ukrajinských sil připojili také separatisté. Ti ve čtvrtek uvedli, že se ke klidu zbraní hodlají připojit hodinu po ukrajinské armádě, jako podmínku si ale kladou, že Kyjev přijme mírový plán ruského prezidenta Vladimira Putina,“ informuje Česká televize.ČTK podotýká, že u Mariupolu a Doněcku se dnes odpoledne ještě bojovalo. Ze zpráv ale není jasné, jestli se povstalcům už povedlo dostat se do přístavního Mariupolu, nebo ne. Agentura Interfax informovala, že ano; zprávu však vzápětí popřela ukrajinská armáda, podle které se jím povstalce povedlo zatlačit.

17:05
Muži, pozor na žralokyZ oblíbené série „vědci zjistili“ připlula další novinka, tentokrát z Austrálie. Podle tamějších vědců mají totiž muži oproti ženám devětkrát vyšší pravděpodobnost, že na ně zaútočí žralok. Vysledky studie z Bon University byly podle jejího autora tak překvapivé, že je musel ještě jednou zkontrolovat, uvádí The Telegraph.Žádné tajemství gendrové preference ani rozdílné anatomie, která žraloky vyburcuje, však zřejmě objeveno nebylo – profesor Daryl McPhee přiznává, že muži prostě tráví víc času ve vodě a vykazují rizikovější chování.Mimochodem, do studie byly započítíny jenom nevyprovokopvané útoky; podle McPheeho se případy, kdy se někdo pokusil žraloka pohladit, nebo na něm dokonce jezdit, nepočítaly. 

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].