Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Respekt DJ

DJ pátek 24. října 2014

Václav Klaus
Václav Klaus • Autor: Milan Jaroš


 

08:01Dnešní DJ vám přeje dobré ráno!

Utíká to, utíká, dnes na kalendáři najdeme již dost vysoká čísla, konkrétně 24.10. Svátek má dnes Svatý Antonín Maria Klaret, což je pán, na kterého byl několikrát spáchán atentát. Je to tak, i na světce se páchaly atentáty, na tohoto konkrétně v roce 1856, kdy utrpěl vážné zranění po útoku rozezleného muže, který prý kvůli biskupově morálnímu učení ztratil milenku. Autor obě strany chápe, nicméně doufá, že dnes si nikdo vzájemné účty vyřizovat nebude. K tomuto přání si na úvod pustíme jednu pěknou přející písničku.

08:40Gratulujeme Rhodésii a Salierimu, jinak to moc nestojí za řeč…

Co se týče dnešních výročí, před 50 lety získala Severní Rhodésie nezávislost na Velké Británii a stala se Zambií; před 55 lety se narodil Milan Jančík, známý to kuchař a starosta Prahy 5; před 75 lety se narodil F. Murray Abraham, známý to představitel Salieriho ve Formanově Amadeovi; před 60 lety se narodil Jožo Ráž, známý to šéf kapely Elán. Jak sami vidíte, až na tu Rhodésii a Abrahama to dnes není bůhvíjak snadné, takže si raději pustíme jednu pěknou slavnou písničku.

09:30Chuligánům doživotní zápas!!!

Autor těchto řádků se pochopitelně musí krátce vrátit ke včerejšímu zápasu Slovan x Sparta. K násilí na tribunách musí zopakovat to, co omylem napsal jeden uživatel v komentáři k online přenosu: „Všem chuligánům doživotní zápas!“ Pak to sice opravil na „zákaz“, nicméně zápas je mnohem horší trest. Autor těchto řádků má při hraní fotbalu dost obvykle už tak po hodině a doživotní běhání po pažitu mu tedy přijde jako zcela adekvátní předpeklí. Všem chuligánům posíláme jednu pěknou chuligánskou písničku.

10:21Když vás znásilní, chovejte se morálně!!!

Novinky.cz píší, že bývalý voják Michal Krnáč byl dnes odsouzen na 17,5 roku vězení za vraždu vlivného člena ústecké ČSSD Romana Housky. Zajímavější zpráva je ale hned vedle: vlnu nevole vyvolalo u nevládních organizací v Kosovu zjištění, že učebnice právnické fakulty Prištinské univerzity označuje znásilněné ženy jako „obvykle nemorální”. 

Tak ne že by nebyla Houskova kauza důležitější. No ale začít den úkladnou vraždou? To už je snad lepší znásilnění. Autor těchto řádků přitom musí říci, že logika „ona si o to přece říkala“ z tohoto světa zřejmě bohužel jen tak nezmizí a že se s ní rozhodně neshledáme jen v Kosovu, ale i u nás. Stačí se občas zaposlouchat do cizích hovorů v hostincích nevalné úrovně v pozdních hodinách nevalné pověsti. Proto si pustíme jednu pěknou znásilňující písničku a odteďka už si budeme říkat jen samé dobré zprávy.

10:50Nakupte si osly: mezi Českem a Čínou se začne budovat Hedvábná stezka!!!

Český prezident dnes zahájil oficiální návštěvu Číny účastí na mezinárodním veletrhu. Před návštěvníky mluvil také o možné ekonomické spolupráci mezi Českem a provincií S'-čchuan. Jednou z možností, jak toho dosáhnout, je podle něj vznik nové Hedvábné stezky, která by měla podobu leteckého mostu.

Autor těchto řádků se omlouvá, že nezveřejňuje prezidentovo jméno, ale nějak se mu prostě nechce. Nicméně co je důležitější: také vám podobné zprávy připomínají dobu, kdy se neskládaly z ničeho jiného? Vždycky začaly záběrem na nějakého panáka (nápadně podobného aktuálnímu prezidentovi), který někam přichází, rozhlíží se, pokyvuje a v závěru podporuje, což divákovi vysvětlil takový ten strojový nosový hlas, jenž byl patrně vyvinut kdesi na ústředí, protože něco takového se snad ani narodit nemůže. No ale když se vlastně člověk podívá na aktuálního prezidenta, tak vlastně může. Tak si raději pustíme jednu pěknou prezidentskou písničku.

11:30Když chcete zkazit mládež, pusťte na ni exprezidenta!!!

iDnes.cz píše, že bývalý prezident bude stát v čele Národní rady pro vzdělávání, která má pomáhat ministru školství s dlouhodobými plány. Bude tak předsedat patnáctičlenné skupiny učitelů, akademiků i odborářů. „Mám vážné pochybnosti o kvalitě našich škol i o způsobu, jak jsou hodnoceny. Mohu-li přispět k nějaké změně v tomto smyslu, rád to udělám,“ prohlásil bývalý prezident.

Autor těchto řádků ani tentokrát neuvede exprezidentovo jméno, neboť má dopoledne slabý tlak. Nicméně musí říci, že se vrtošivý stařík rozhodně nenudí, jen je otázkou, proč mu s jeho koníčky má pomáhat zrovna nějaký ministr, natož pak ministr školství. Autor těchto řádků míní, že podobné osoby by se od dospívající mládeže měly naopak držet co nejdál, protože na ni mohou mít stejně neblahý vliv jako alkohol či narkotika. A pak se z toho chudáci děti budou dostávat až do dospělosti. No nic, pustíme si jednu pěknou mládežnickou písničku.

12:10Česko-slovenská liga nebude. Doufejme…

Luděk Mádl na Aktuálně.cz píše: „Pokud se tu dosud skutečně někdo opájel myšlenkou, že by se v dohledné době mohla rozjet společná česko-slovenská liga, už si to nejspíš nemyslí.“

A má pravdu. Autor těchto řádků si teď pustil pár domácích videí zachycujících včerejší výtržnosti v Bratislavě a musí říci, že mu to neudělalo dobře. Když to dělá ve filmu Van Damme, je to docela zábava, ale v podání fanoušků Sparty, respektive Slovanu, to pěkná podívaná opravdu není. Pokud by se tedy fotbalová liga opět spojila, dá se tušit, že podobná „federální derby“ by takhle idiotsky končila zcela pravidelně. To by si měl Pelta uvědomit, k přemýšlení mu pustíme jednu pěknou federální písničku.

12:50Benda si vzpomněl na Gottwalda, Dnešní Dj si vzpomněl na Bendu!!!

Novinky.cz píší, že se poslanci dnes chtěli vrátit k jednání o novele zákona o církevních restitucích, která by úřadům prodlužovala lhůty k vyřizování žádostí o vrácení majetku a jejich kontrolu. „Je to největší nespravedlnost po listopadu 1989 potvrzená zákonem, kterou jste provedli v této zemi,” obořil se na pravicovou opozici poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna. Jeho vystoupení nadzvedlo poslance ODS Marka Bendu. „To fakt nemůžete myslet vážně. Vy říkáte tady na ten mikrofon, že se to všechno mělo nechat, protože všechno je to v pořádku. To říkáte stejná slova jako Klement Gottwald.”

Autor těchto řádků musí říci, že sice Bendu chápe, ale není si vědom toho, že by někdy Klement Gottwald pronesl slova „že se to všechno mělo nechat, protože všechno je to v pořádku.“ Upřímně řečeno je navíc překvapený, že je Benda stále v parlamentu. Už od roku 1993. To máme nějakých jednadvacet let, což je při Bendových pětačtyřiceti letech dost slušný výkon. Jestli v tom bude pokračovat, za chvíli stráví v parlamentu polovinu svého života. Brr, hrozná představa, raději si pustíme jednu pěknou parlamentní písničku.

13:40Šéfka Nadace Charty 77 popřála Štrougalovi, neboť je podle ní slušný!!!

Lidovky.cz píší, že ředitelka Nadace Charty 77 Božena Jirků byla jednou z gratulantek na narozeninové oslavě bývalého komunistického pohlavára Lubomíra Štrougala. „Vždycky jsem si myslela, že on je vnímaný jako ten slušnější z té garnitury. A jako bývalá novinářka si to pořád myslím,“ uvedla k tomu Jirků.

Autor těchto řádků oceňuje, že má paní Jirků konzistentní názor. I když je úplně mimo mísu. Paní Jirků posíláme jednu pěknou mísovou písničku.

14:23René, já a Šoltys chodíváme na golf!!!

iHned.cz píše, že bývalý manažer státní agentury CzechInvest Radek Šoltys zaplatil 195 tisíc korun z firemní kasy za startovné na golfových turnajích. Na fakturách uváděl, že peníze šly na uspořádání seminářů pro podnikatele.

Autora těchto řádků fascinuje, jak moc jsou lidé z určitých kruhů fascinováni golfem. Vždyť je to úplně legrační hra! Ne že by jeho milovaný fotbal byla zas tak intelektuální záležitost, nicméně ve srovnání s tím, že se snažíte dostat hůlkou míček do dírky, je běhání za míčem výkon hodný obdivu a nikoli posměchu, jak je tomu právě v případě golfu. A ještě za to platit desítky tisíc korun! Šoltys by za svou podivnou úchylku podle autora těchto řádků neměl být soudně popotahován, ale měl by vyhledat odbornou pomoc, minimálně ambulantně. K tomu mu pustíme jednu pěknou ambulantní písničku. 

15:00Google chce zapomenout na českého neonácka. Ale my ne!!!

Rozhlas.cz píše, že mu přišlo od Google oznámení o odstranění článku z výsledků vyhledávání na základě takzvaného „zákona o zapomnění“. Článek informoval o odsouzení neonacistů z kauzy Modrá hvězda. Pachatelé dostali podmínku. Jedním z nich byl i student práv, jehož jméno je v článku zmíněno. Paradoxní je, že Google neodstraňuje článek z vyhledávání zcela, ale jen při zadání jména dotčené osoby. A tak se dá snadno ověřit, kdo je tou dotčenou osobou. Stačí zadat do vyhledávače jména osob uvedený v článku a zjistit, na které jméno už článek není dohledatelný.

Autor těchto řádků si dal tu práci a podle něj jde o Michala Fidru. V tom případě mu posíláme jednu jeho oblíbenou pěknou písničku.

15:40Máte stres? A mohla bych ho vidět?!

iDnes.cz píše, že stres nám způsobuje: nepořádek, příliš světla, hluk, dieta a facebook.

Autor těchto řádků musí říci, že s tímto závěrem hrubě nesouhlasí. Dietu a facebook ignoruje, hlasitá hudba a nepořádek ho uklidňují a jestli ho něco dokáže přivést do úzkých, tak je to naopak nedostatek světla. Externí redaktorce iDnes.cz, toho času na mateřské dovolené doporučujeme, aby se nad svým článkem ještě jednou zamyslela a raději ho upravila. Zatím jí posíláme jednu pěknou stresující písničku.

16:20Studium totalitních režimů bude opět těžší. Máte na to žaludek?!

Echo24.cz píše, že se v Ústavu pro studium totalitních režimů bude propouštět. Změny se mají týkat především odboru digitalizace, jedno z jeho oddělení má zcela zaniknout. Příští rok v březnu tak v ústavu skončí zhruba dvacítka zaměstnanců, což je téměř pětina ze současného počtu pracovníků. „Je to destruktivní činnost, která má nejen personální, ale i systémový a potažmo politický charakter,“ reagoval místopředseda nezávislé odborové organizace Miroslav Vodrážka. 

Autor těchto řádků musí říci, že by mu Vodrážkova reakce chyběla a že je rád, že si pro ni nenechal ujít příležitost. Doufá, že vzápětí vznikne nějaká petice a situace se vyhrotí třeba až do stávky. Ano, míní to trošku ironicky, ale opravdu jen trošku, ústav je mu sympatický, drží mu palce, jen už mu ty věčné tahanice kolem něj přijdou poněkud nekonečné a únavné. Ještě že na ně má Vodrážka žaludek. Pročež mu posíláme jednu pěknou žaludeční písničku.

17:10Byl váš otec infiltrován do vaší rodiny? Dostanete 15 milionů!!!

Novinky.cz píší, že britská policie odškodní ženu, která před 26 lety otěhotněla s jedním z jejích agentů, jenž měl za úkol infiltrovat kruhy ekologických aktivistů. Muž dva roky po narození syna z jejího života zmizel a vrátil se ke své rodině. O jeho totožnosti se žena dozvěděla teprve přede dvěma lety z novin a zhroutila se. Policie jí vyplatí 425 tisíc liber (bezmála 15 miliónů korun) jako mimosoudní vyrovnání.

Autor těchto řádků nikdy nebyl moc na peníze. Na druhou stranu: ještě že jeho matka nepůsobila v kruzích ekologických aktivistů, nýbrž dělala hasičku. A tam zřejmě britská policie žádného tatínka neinfiltrovala. Jinak by se musel odhodlat k vážnému rozhovoru o své rodinné minulosti. No nehodilo by se vám také 15 milionů? Každopádně si pustíme jednu pěknou tatínkovskou písničku.

 

17:56Dnešní DJ se s vámi loučí…

a přeje vám pěkný podzim, ale raději už s sebou všude noste něco teplého, abyste se měli čím přikrýt. Na rozloučenou si tedy pustíme jednu pěknou přikrývací písničku.

Mějte se pěkně

jhv

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jan H. Vitvar

redaktor, Kultura

Jan H. Vitvar
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1529
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte