Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Respekt DJ

DJ pátek 20. září 2013

Kabaret-punkové trio The Tiger Lillies • Autor: Profimedia.cz
Kabaret-punkové trio The Tiger Lillies • Autor: Profimedia.cz

08:00
Ráno i večer s The Tiger LilliesDvanáct let uplynulo ode dne, kdy George W. Bush vyhlásil „válku proti terorismu“ - a dva roky od dne, kdy USA ukončily v armádě politiku „Neptej se a mlč“ ve vztahu k homosexuálům.Kromě toho se dnes s novým programem objeví v Praze dobře známé kabaret-punkové trio The Tiger Lillies. Vystoupí v Divadle Archa a představí zde čerstvé album Either Or. Gutter

08:40
USA nepovolily přelet venezuelského prezidentského speciáluSpojené státy nepovolily přelet venezuelského letounu, jímž hodlá Nicolás Maduro cestovat na návštěvu Číny. Oznámilo to ve čtvrtek venezuelské ministerstvo zahraničí a zprávu přináší ČTK. Prezident Maduro má v sobotu přiletět do Číny na čtyřdenní státní návštěvu. Ministr zahraničí Elias Jaua označil postup USA za agresi.Tak teď nevím, jestli poletí jinudy, nebo pojedou autem.

09:43
Snowden žije na utajeném místěBývalý spolupracovník amerických tajných služeb Edward Snowden žije na utajeném místě v Rusku a má ozbrojenou ochranku. V rozhovoru pro ruskou stanici RT to řekl jeho advokát Anatolij Kučerena.Podle právníka Snowden chodí ven, nemá problémy s tím, že by ho lidé na ulici poznávali.

10:47
Loď Greenpeace obsadila ruská vojenská jednotkaPodle vyjádření Greenpeace je 30 aktivistů drženo ozbrojenou a maskovanou jednotkou ruské bezpečnosti, která napadla jejich loď Arctic Sunrise v Barentsově moři. Stalo se tak den poté, co se aktivisté pokusili vylézt na ruskou ropnou plošinu, aby protestovali proti těžbě v arktických vodách. Zprávu přináší BBC. Greenpeace se domnívají, že komando patří k ruské tajné službě FSB. Agentury uvádějí, že se jednalo o pobřežní stráž. Loď se přitom podle dostupných informací měla pohybovat v mezinárodních vodách.Něco k těžbě ropy od Pussy Riot.

11:48
V tuzemských obchodních řetězcích je i maso, které neprošlo veterinární kontrolouV českých obchodních řetězcích se prodává i dovezené maso, které neprošlo českou veterinární kontrolou. Tvrdí to Komora veterinárních lékařů. Kontrola masa je v ČR podle prezidenta komory Jana Bernardyho nedostatečná. Zprávu přináší ČTK. Situace je podle veterinářů vážná především u drůbežího masa, kde je kupříkladu obtížně vysledovatelný původ.Masožravý klip k obědu od Flaming Lips.

12:48
Evropská krizová linka pro pohřešované děti bude spuštěná i ČeskuV České republice bude spuštěna evropská krizová linka pro pohřešované děti. Ta funguje již v 22 zemích EU a poskytuje pomoc blízkým pohřešovaných. V posledních letech počty pohřešovaných klesají. Loni policie vyhlásila pátrání po 5564 pohřešovaných dětech a mladých do 18 let (oproti až 9 tisícům v minulosti). Pokles ovšem souvisí i s demografickým vývojem a úbytkem dětí v populaci.Runaway Train.

14:25
Pro většinu Čechů je Zeman lepší prezident než KlausDůvěra v prezidenta Miloše Zemana od jeho březnového nástupu do úřadu mírně vzrostla – nyní se těší 53 %. Ukazují to výsledky výzkumu, jež provedl STEM.  Padesát šest procent pak Zemana považuje ze lepšího prezident, než jakým byl Klaus.Důvěra.

15:16
Největší zoo v Hondurasu patřila narkomafiiÚřady v Hondurasu zabavily rozsáhlý majetek drogového gangu Los Cachiros. Podle zprávy Reuters se jeho hodnota odhaduje na stovky miliónů dolarů. Mezi zabavenými nemovitostmi se vedle luxusních hotelů a čerpacích stanic objevila také největší zoologická zahrada v zemi. Honduras je tranzitní zemí a dominuje v žebříčcích v počtu vražd na obyvatelstvo.Narkomafie se buď hodně dojala u filmu Koupili jsme ZOO, nebo potřebovala uplacírovat přebytečný sníh u ledních medvědů.

16:29
Městská policie vytvořila seznam nejvíce pomočených míst v PrazeNa žádost magistrátu vznikl seznam, o jehož existenci informuje server Lidovky. cz. Figurují zde místa jako Smíchovské nádraží, Letenské náměstí, okolí autobusového nádraží Florenc nebo Týnská ulička.Ještě, že tyhle místa známe, jinak bychom všichni měli pořád Pissed Jeans.

17:29
Beyoncé a Jay-Z jsou nejvýdělečnějším párem celebritPán a paní Carterovi vydělali v uplynulém roce 95 milionů dolarů, což je vyneslo na špičku žebříčku nejbohatších párů, který sestavil Forbes. Jay-Z a Beyoncé nejsou jen komerčně úspěšnými hudebníky, ale i schopnými obchodníky. Na druhém místě figurují s 80 miliony hvězda amerického fotbalu Tom Brady a modelka Gisele Bundchen. Na trojce je herecký pár Angelina Jolie a Brad Pitt.DJ se loučí a pouští Solange – mladší sestru Beyoncé, která vydělává podstatně míň.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].