Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Respekt DJ

DJ čtvrtek 15. 3. 2012

Předzásoba na velikonoce ? • Autor: Profimedia.cz
Předzásoba na velikonoce ? • Autor: Profimedia.cz

08:00
Dnešní DJ vám přeje dobré ráno!Tak máme polovinu března a předpovědi hlásí, že má být dnes až nad deset stupňů. To zní pěkně. K tomu by mohlo ještě nějaké to sluníčko svítit, po těch pár pošmourných mračných dnech by se hodilo. Čili si na úvod pustíme jednu pěknou sluníčkovou písničku.

08:10
Češi v obležení beduínůNovinky.cz informují o incidentu na egyptském Sinajském poloostrově. Mezi příslušníky mezinárodní mírové jednotky, kterou tu obklíčilo několik stovek ozbrojených beduínů, jsou i čeští vojáci. Podle zprávy Českého rozhlasu jsou dva čeští důstojníci v pořádku a české vojenské ústředí je s nimi v kontaktu. Beduíni si chtějí vynutit propuštění pěti osob odsouzených za terorismus.Tak to není po ránu pěkná zpráva. Zatím se sice vše obešlo bez střelby, ale jak se bude dál příběh vyvíjet, to je otázka. Autor těchto řádků míní, že vojákům nezbyde nic jiného než trpělivě čekat, což je při ozbrojených konfliktech vždycky to nejhorší. Našim důstojníkům proto posíláme jednu pěknou čekající písničku.

08:21
Homosexuálové podle soudu ohrožují ruskou suverenitu. Božínku!Jak píše Aktuálně.cz, soud v jihoruském městě Krasnodaru označil homosexuální komunitu Pride house působící v černomořském letovisku Soči za extremistickou organizaci. Gayové podle soudu ohrožují ruskou suverenitu a územní celistvost, protože se nepodílejí na zvyšování počtu obyvatelstva Ruské federace.Autor těchto řádků míní, že extremistické je především rozhodnutí soudu. Sám se ostatně také zatím nepodílí na zvyšování počtu obyvatelstva vlastní země, natož pak Ruské federace, a přesto se necítí být narušitelem suverenity a územní celistvosti čehokoli a kohokoli bez ohledu na svou sexuální orientaci. Krasnodarskému soudu posíláme jednu pěknou homosexuální písničku.

08:49
Jaro je tady. O víkendu bude až 20!Podle iDnes.cz se už zítra odpoledne teploty vyšplhají na 19 stupňů. A v sobotu bude ještě tepleji: teploměry se zastaví na čárce s číslem 20.Tak tomu autor těchto řádků říká dobrá zpráva. Přiznává, že se mu po jaru stýská, že už ho dlouho neviděl a chtěl by se s ním znovu kamarádit. Těší se, až bude moci odložit hřející vrstvy. Proto si již s předstihem pustí jednu pěknou svlíkací písničku.

08:55
Natálka má přijít o dům kvůli telefonu. Není to kruté?Lidovky.cz přinášejí zjištění Radiožurnálu. Podle něj stojí za exekucí domu rodiny popálené Natálky dluh za telefon. Anna Siváková totiž před zhruba sedmi lety uvěřila dealerům, že dostane zadarmo telefon, firma po ní ovšem následně požadovala peníze, dluh navýšily náklady na exekutory a částka se vyšplhala na víc než 20 000 korun. Matka Natálky přiznává, že exekuce se zaplatit musí a nyní vyjednává o splátkovém kalendáři.Autor těchto řádků je vůči nabídkám dealerů určitě mnohem ostražitější než Anna Siváková, přesto se při četbě této zprávy přistihl, že mu po zádech přeběhlo takové malé mrazení. Nekývnul někdy také na nějakou takovou pěknou nabídku? Naposledy se mu to stalo při jednání s jednou energetickou firmou, která mu slíbila, že nebude narozdíl od konkurence zvyšovat ceny. A hele: je začátek roku a stejná firma jako jediná zdražuje. Na exekuci to sice není, že by to ale bylo příjemné, to také ne. Zároveň by ho zajímalo, kolik z těch 20 tisíc korun má jít exekutorům. Předpokládá, že to bude značná část dlužné částky. A to není pěkné. Anně Sivákové posíláme pro povzbuzení jednu pěknou telefonní písničku

09:26
Události jsou rychlé: exekuce na Natálčin dům bude zastavenaPodle informací Novinek.cz se Anna Siváková právě domluvila s exekutorským úřadem na splátkovém kalendáři. Jde o dluh za telefon ve výši 2 754 korun, který se spolu s úroky a odměnou pro exekutory vyšplhal již na 24 tisíc. Informaci potvrdil i exekutorský úřad. „Došlo opravdu k dohodě. Exekuční řízení bude pravděpodobně zastaveno,“ potvrdil právník exekutorského úřadu Adam Havlice.Autor těchto řádků to tušil. Kvůli 2754 korunám by průměrný exekutor ani nevstal z postele, Anna Siváková kvůli nim měla přijít o dům. S těmi exekutorskými odměnami je to opravdu podivné. Nedaly by se takové dluhy vymáhat nějak lidštěji? Proč si má vlastně na dluzích lidech v nouzi mastit kapsu člověk, který v nouzi není? Je autor těchto řádků naivní mudrlant? Možná, každopádně si pustí jednu pěknou lidskou písničku.

09:55
V exekuci jsme všichni: každý Čech dluží 143 tisíc!Aktuálně.cz píše, že státní dluh České republiky se loni zvýšil o 155 miliard korun na 1,499 bilionu korun. Na každého Čecha tak připadá dluh téměř 143 tisíc korun. Předběžné údaje z počátku ledna nyní potvrdilo ministerstvo financí.Autor těchto řádků to tušil, že s jeho rozpočtem nebude všechno v pořádku. No jo, kde ale teď vzít těch 143 tisíc? Na druhou stranu, když ale dlužíme všichni, mohli bychom si to vzájemně odpustit, ne? A odpustit by nám to mohla i Evropa, ne? Autor těchto řádků se obává, že přesně tímto stylem uvažování se řídí i česká vláda. Právě jí posíláme jednu pěknou odpouštěcí písničku.

11:15
Jsme o pět haléřů silnější. Hurá!Podle informací serveru Patria Online během dnešního dopoledne koruna posílila k oběma hlavním světovým měnám.  Kolem 10.40 hodin si k euru připsala pět haléřů na 24,59 Kč/EUR a vůči dolaru stoupla o desetník na 18,82 Kč/USD.Tak každý desetník k něčemu dobrý. Autorovi těchto řádků to ale připomíná letáky, na něž narazil u kasy řetěžce Albert. Píše se na nich, že zatímco ostatní zdražují, zde se zlevňuje. Rohlík prý stál nějakých 1,85, teď ale stojí 1,74 nebo kolik. A autor těchto řádků se ptá: co z toho jako při placení má? Čekání na odpověď si zkrátí jednou pěknou platící písničkou.

11:24
A ještě jednou exekuce: loni jich bylo skoro milionAktuálně.cz píše, že naše exekuční soudy loni nařídily 936 tisíc exekucí, což je o 234 tisíc meziročně více. V důsledku toho stoupl také počet exekucí, při nichž byl dluh vymožen, a sice o 55 tisíc na 191 tisíc. Na dnešní tiskové konferenci o tom informovala Exekutorská komora.Jestli tomu autor těchto řádků správně rozumí, znamená to, že dluh zaplatí jen každý pátý, který se dostane do exekuce. A co ten zbytek? Znamená to, že rapidně roste počet prázdných domů? Znamená to, že za deset let se bude muset vystěhovat celkem osm milionů lidí? Není to moc? Autor těchto řádků zároveň přiznává, že mu to s čísly moc nejde a třeba je to všechno jinak. Ale stejně, ty počty jsou podle něj nějaké vysoké. Nezačnou se u nás časem všichni živit jako exekutoři? Ale koho pak budeme vystěhovávat? Pustíme si raději jednu pěknou vystěhovávací písničku.

11:31
Pozor, rodí se nebezpečný fenomén. Jmenuje se VAJÍČKOVÝ TURISMUS!!!Lidovky.cz informují, že vajíčkový turismus Čechů může před Velikonocemi způsobit v Bavorsku nedostatek vajec. Alespoň podle deníku Süddeutsche Zeitung, který si stejně jako další německé listy všímá zvýšené poptávky Čechů po vejcích v bavorském a saském pohraničí. Ta je důsledkem jejich rostoucí ceny na českém trhu a někde i jejich nedostatku. Němečtí maloobchodníci však uklidňují, že vajec bude na Velikonoce dost.Uf! Velikonoce bez vajec, to je jako Vánoce bez kapra. Autor těchto řádků si nemohl nevšimnout, že na farmářském trhu, kde nakupuje vejce on, se rovněž zvýšila poptávka a v deset už je vyprodáno. Zároveň roste překvapení nakupujících, že vajíčko může stát klidně pět korun. Autor těchto řádků si z toho ovšem nic nedělá, klidně si připlatí a při stání ve frontě si alespoň vzpomene na dětství, kdy fronty patřily k běžnému koloritu spotřebitelova života. A k těm cenám: když si představí, co musí taková slepice snášet, když snáší, tak by ji měli majitelé platit ještě víc. No všimli jste si, jak je to vejce velké? Slepicím posíláme jednu pěknou vajíčkovou písničku.

11:48
A nyní důležitá zpráva: robot překonal světový robotický rekord. Gratulujeme!Podle informací Týden.cz vytvořil v Tichém oceánu jeden z robotů americké firmy Liquid Robotics světový rekord v dálkovém plavání robotů. Bez vlastních zásob energie uplaval 5926 kilometrů, přičemž kontroloval složení a kvalitu mořské vody.Autor těchto řádků je potěšen. Sám by na hladině vydržel tak deset minut, než by musel začít máchat nohama a rukama. Navíc o složení a kvalitě mořské vody by mohl poskytnout jen tu zprávu, že je slaná a studená. Kam se hrabe na robota, kterému s úctou posíláme jednu pěknou robotickou písničku.

12:04
Exekuce znovu, těžko říci, zda dnes naposledy. Natálku z dluhů vyplatil neznámý sympaťákPodle Novinek.cz exekuční řízení na dům, ve kterém bydlí Natálka popálená při žhářském útoku ve Vítkově, definitivně končí. Celý dluh Natálčiny matky Anny Sivákové totiž zaplatil dárce, který si nepřeje zveřejnit své jméno.Autor těchto řádků musí říci, že smeká klobouk. Dokonce jeden má, čili to může udělat i jinak než jen symbolicky. Oněch 27 944,– budiž neznámému dárci připsáno do tabulky modrých životů, vede-li ji někdo nad námi či pod námi. A od nás mu míří jedna pěkná klobouková písnička.

12:39
Dobeš má zavřít plzeňská práva. On je zavřít nechce. Co s tím?Podle Aktuálně.cz se akreditační komise nechce smířit s prodloužením akreditace, kterou udělil minulý týden plzeňským právům ministr školství. Proto podá Josefu Dobešovi podnět, aby své rozhodnutí přezkoumal. Tajemník komise Jiří Smrčka řekl, že avizovaný podnět ke správní žalobě podá komise příští týden. Dobeš prodloužil akreditaci plzeňské právnické fakultě do roku 2016. Podle stanoviska komise měla přitom škola kvůli nízké kvalitě studia skončit už letos v červenci.Autor těchto řádků nějak cítí, že za Dobešovým rozhodnutím bude něco jiného, než říká. Co, to si autor těchto řádků říci netroufá. Je to sice politické stanovisko, ale jednou za čas si ho snad může dovolit. Osobně by školu zavřel ihned. Studenti si to sice nezaslouží, ale co naplat. Třeba je uklidní alespoň tato jedna pěkná studentská písnička.

13:17
Senátoři bojují za čistší vzduch. Držíme palce!iDnes.cz přináší zprávu o bitvě, která momentálně probíhá v Senátu. Výbor pro životní prostředí navrhl poplatky firem za škodliviny zvýšit, hospodářský výbor je chce naopak snižovat. Poslanci je přes nesouhlas ministra Tomáše Chalupy navrhli škrtnout úplně. V Senátu jde o to, zda se návrh vrátí prakticky k původní vládní verzi, nebo bude úspěšný lobbing firem a budou platit méně, když už ne vůbec.Autor těchto řádků by si pochopitelně přál, aby byly poplatky co nejvyšší. O tom, jak parlamentní snížení proběhlo, referoval Respekt v minulých týdnech a nebylo to pěkné čtení, to si přiznejme. Tedy pěkně napsané to bylo, ale ten obsah byl šokující. Tak třeba se díky senátorům vše v lepší obrátí, věřme tomu, stát se to může. A pustíme si jednu pěknou čistou vzdušnou písničku.Zdroj: http://zpravy.idnes.czo-miliardy-pvu-/domaci.aspx?c=A120315_090135_domaci_kop

14:09
V kauze Gorila bylo obviněno Rusko. Pardon, byl obviněn Rusko.Jak píší Novinky.cz, bývalý ředitel televize Markíza a exministr hospodářství Pavol Rusko je prvním obviněným v korupční kauze Gorila. Obvinění souvisí s prodejem podniku Paroplynový cyklus společnosti Penta. Podnik byl privatizován před osmi lety za druhé vlády Mikuláše Dzurindy. „Vyšetřování potvrdilo, že k privatizaci došlo nezákonným způsobem a pod cenou. Když má PPC garantovaný zisk 15 miliard korun a my ho prodáme za dvě miliardy, tak je to zjevně nevýhodná smlouva,“ uvedl ministr vnitra Daniel Lipšic.Autor těchto řádků by v této souvislosti uvedl, že jedna věc je někoho obvinit a druhá odsoudit. Pochopitelně tím neříká nic nového, jen by to rád připomněl, aby nedocházelo k předčasným oslavám. Na ty si ještě musíme počkat. Což si zpříjemníme jednou pěknou ruskou písničkou.

14:13
Zpívající opice zdemolovaly ubytovnu. Respektive takhle: vyhodily z okna pět tisíc. To není na opice zas tak hrozné.Týden.cz přináší závažnou informaci. Podle ní se policie v Karlových Varech zabývá vyšetřováním případu přestupku proti majetku a veřejnému pořádku, kdy skupina mužů zdemolovala zařízení pokoje na ubytovně v Lidické ulici. Mezi výtržníky jsou muzikanti Matěj Ruppert a Roman Holý z kapely Monkey Business. „Ve čtvrtek kolem půl druhé hodiny ranní přijela hlídka obvodního oddělení Karlovy Vary do Lidické ulice, kde měla být hlučná společnost, která zde byla ubytována. Šlo o skupinku mužů ve věku jednadvacet až šestačtyřicet let. Ti během bujaré zábavy vyhodili z okna ubytovny v devátém patře část vybavení pokoje, jednalo se o konferenční stolek, poličku a další věci v hodnotě nepřesahující pět tisíc korun,“ řekl mluvčí policie Pavel Valenta. Autor těchto řádků oceňuje, že české ubytovny stále disponují konferenčními stolky, poličkami a dalšími věcmi v hodnotě nepřesahující pět tisíc korun. Co si tak pamatuje ze své poslední návštěvy Ikey, takový konferenční stolek dnes přijde na mnohem víc. Takový by ostatně Ruppert s Holým s okna určitě nevyhodili, takového by jim bylo určitě líto. Hudebníkům posíláme jednu pěknou demolující písničku.

14:28
MF Dnes zjistila, proč muži močí v sedě. Co na to Frank Zappa?Server ona.iDnes.cz přichází se závažným zjištěním. Z jeho průzkumu vyplývá, že více než polovina dotázaných mužů močí v sedě. Většinou z hygienických a pohodlnostních důvodů.Autor těchto řádků je z této informace natolik překvapen, že k ní nemá vůbec co dodat. Jen jednu pěknou močící písničku.

15:03
Senátoři nezklamali. Za znečišťování vzduchu se má platit. Teď ještě aby nezklamali poslanci.Aktuálně.cz píše o výsledku zasedání Senát. ten podle očekávání nesouhlasil s rozhodnutím sněmovny postupně zrušit elektrárnám, hutím a dalším velkým znečišťovatelům poplatky za vypouštěné exhalace a vrátil poslancům návrh nového zákona o ochraně ovzduší. Většina z přítomných senátorů zároveň souhlasila s navrhovanými paragrafy výboru pro životní prostředí, aby podniky v duchu původní vládní předlohy platily za znečišťování rok od roku víc peněz.No tak bezva, říká k tomu autor těchto řádků. Jenže je otázkou, jestli si no tak bezva řekne i Sněmovna. Ostatně proč by si to říkala, že si no tak bezva nedávno řekla v úplně opačné souvislosti, totiž v souvislosti s generálním pardonem všem znečisťovatelům. No tak bezva si ale jistě řeknou všelijací průmysloví lobisté. Teď bude teprv důvod chodit do Parlamentu a slibovat, nabízet, usmívat, vkládat, no znáte to… Senátorům každopádně posíláme jednu další pěknou čistou vzdušnou písničku.

15:19
Všimli jste si? Venku je krásně!!!Autor těchto řádků si toho tedy všimnul. A nebýt vás, milých čtenářů, šel by ven. Samozřejmě že jste přednější, proto venek musí ještě počkat. Ale atmosféra je tam skoro, jak to říci, jarně milostná, asi jako v téhle jedné pěkné milostné písničce.

15:40
Italové se překonávají. Dluží 1,94 biliónu eur. To je docela dost.Podle Novinek.cz se italský veřejný dluh v lednu vyšplhal na rekordních 1,936 biliónů eur (asi 48,4 biliónu korun). Informovala o tom dnes italská centrální banka.Autor těchto řádků marně přemýšlí, kolik to těch 48,4 biliónu korun je. Rozhodně víc, než si dokáže představit. Za to už by se dalo něco koupit. Třeba Řecko. Italům posíláme jednu pěknou italskou písničku.

15:55
Vajíčkový turismus podruhé: proč jsou německá vejce tak levná?iDnes.cz píše, že si experti lámou hlavu s tím, proč jsou v Německu vejce v porovnání s Českem dvakrát levnější. Přitom v Německu vejce zdražila od ledna víc než česká. Prý jde buď o marketingový tah nebo důsledek jiné obchodní politiky.Autor těchto řádků je v matematice slabý, takže odpověď nezdá. Ale to s tou politikou by mohlo sedět, pod tím se dá představit cokoli. Třeba to, že obchodníci nevyužívají hysterických obav zákazníků, že nebudou mít co na Velikonoce, a proto napálejí ceny do astronomických výšin. To by mohlo být. Německým obchodníkům posíláme jednu pěknou vajíčkovou písničku.

16:32
Fico může sestavit novou vládu. Kdopak v ní asi zasedne?Jak píše Aktuálně.cz, slovenský prezident Ivan Gašparovič pověřil předsedu levicového Směru-SD Roberta Fica sestavením nové vlády. Hlava státu uvedla, že nový kabinet jmenuje po první schůzi sněmovny, která se uskuteční 4. dubna. Směr-SD, tedy slovenská sociální demokracie, v sobotních předčasných volbách do Národní rady získala jako první strana po revoluci nadpoloviční většinu mandátů.Autor těchto řádků musí přiznat, že každá vláda jedné strany mu je hned zkraje podezřelá a ta Ficova v tom není výjimkou. Rád by se mýlil, ale obává se, že se mýlit nebude. To budou změny, panečku, to se možná ještě budeme divit. Ficovi posíláme jednu pěknou divící se písničku.

17:30
Dnešní DJ se s vámi loučí……a přeje vám příjemný zbytek slunečného večera. Snad bude hezky i zítra, čili se rozloučíme jednou pěknou zítřejší písničkou.Mějte se pěknějhv

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].