0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Psychologická poradna20. 6. 20243 minuty

Tchyně naznačuje, že má o naše děti větší starost než my s manželkou

Je v pořádku, že se cítí důležitější než my rodiče?

Autor: F. S. s Midjourney

S manželkou se známe více než deset roků, brali jsme se před pěti lety. Jsme spolu šťastní a máme se moc rádi. Máme tříletého syna s poruchou sluchu. Je naším štěstím a hlavně díky manželce se vyvíjí velmi dobře.

Dosud jsme bydleli v mé rodné obci, důvodem byla moje práce. V současnosti, kdy jsme v očekávání (čekáme dvojčata) a také kvůli lepším životním a pracovním podmínkám do budoucna jsme se přestěhovali k rodičům mé manželky. Vztahy jsou dobré. Komunikace a kompromisy fungují. Zarazil mě ale moment, kdy tchyně (učitelka) při oznámení o přírůstku do rodiny neprojevila radost, ale teatrální obavy, kdy začala filozofovat, jak to zasáhne ji, zda to zvládne a podobně. Při jiné příležitosti tchyně prezentovala názor, že ona má o našeho syna větší starost než my, neboť se musí bát o dceru (mou manželku) a také o našeho syna. 

Tento názor mě hodně rozčiluje. Snažím se se synem trávit co nejvíc času a on je se mnou rád. Manželka mi popsala, že její máma má potřebu se ke všemu vyjadřovat a s oblibou na sebe poutá pozornost. Je v pořádku, že má tchyně pocit, že ona je důležitější než rodičovský cit a láska k synovi a miminkům, která čekáme?

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc