Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Projekty

Mezinárodní hudební festival Janáček Brno 2008

Leoš Janáček během svého života Brno povýšil na evropskou kulturní metropoli, cílem festivalu je na tuto tradici navázat.

3023-mobr-janacek.jpg
3023-mobr-janacek.jpg • Autor: Respekt

Mezinárodní hudební festival Janáček Brno 2008 chce upozornit na dvojí významné jubileum spojené se jménem Leoše Janáčka. V roce 2008 si připomeneme jednak osmdesáté výročí jeho úmrtí, jednak výročí premiéry skladatelova významného díla Příhody lišky Bystroušky. Právě tato opera zazní v novém nastudování při zahájení festivalu 6. listopadu 2008. Datum tak symbolicky koresponduje se dnem její světové premiéry, jež se konala 6. listopadu 1924 v Brně. Dny plné Janáčkových kompozic ukončí 17. listopadu 2008 slavnostní závěrečný koncert, kde zazní Glagolská mše a houslový koncert Albana Berga pod vedením dirigenta Jana Latham-Koeniga.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte