Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Nenechte si ujít

Referát z Hradiště: Cvičení v zenu

Jan Gregor vyrazil na Letní filmovou školu do Uherského Hradiště. V následujících dnech se můžete těšit na jeho pravidelné postřehy z této akce.

gregor.JPG
gregor.JPG • Autor: Karel Cudlín

Neděle budiž vyhlášena za den česko-rumunského přátelství. Aspoň můj dnešní program bude celý vyhrazen kinematografii, o jejíž nečekané, ale zasloužené renesanci bude v Redutě pojednávat přednáška Mircey Dana Duty. Půjdu se na ni podívat, aby mi osvětlila, jak je možné, že v Rumunsku vyrostla v posledních letech tak silná filmařská generace. Jistě to bude částečně díky státní podpoře filmu, ale takhle jednoduše ta rovnice zcela jistě nestojí. Každopádně až si půjdu večer užít syrové komorní drama o milostném trojúhelníku Radua Munteana Úterý po Vánocích, budu už možná moudřejší a budu tušit, jak je možné, že v Rumunsku vznikají tak realistické, autentické a emotivní filmy, kterým ty naše nesahají ani po paty.

Celý „referát“ z Hradiště si můžete přečíst na Honzově speciálním blogu.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte