0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Kontext5. 7. 202412 minut

Vít Krejčí má za sebou nejlepší sezonu života a před sebou stále stejnou otázku: Co bude dál?

Nejlepší český basketbalista o téměř nezvládnutelné zkoušce – udržet se v NBA, nejlepší lize planety

I z Písku vede cesta do NBA - a proč by ne? (Vít Krejčí) • Autor: Milan Bureš

Na zdi písecké sportovní haly, kde hrají své domácí zápasy basketbalisté týmu Sršni Písek, visí velký banner s podobiznou aktuálně jediného českého hráče v NBA. Vlastně dvě. Jedna zobrazuje dnes čtyřiadvacetiletého Víta Krejčího v jeho mládežnické etapě, kdy nastupoval na palubovku za zdejší Sršně. Na druhé je v dresu celku Oklahoma City Thunder, který si jej vybral do sestavy roce 2020.

Na banneru je i nápis „Z Písku až do NBA“ a kromě zvýraznění skutečnosti, že okresní město má dnes svého zástupce v nejlepší basketbalové lize světa, slouží hlavně jako motivace pro mladé hráče: opravdu, z Písku se dá doputovat až do Spojených států. Cesta čtyřiadvacetiletého Krejčího je pro dnešní mladé naděje ta asi nejvíce příhodná k prostudování. Daleko více než u jiných hvězd je z ní patrné, co je nutné obětovat a čím si musí každý talent projít, pokud se chce prosadit ve vysněném světě, který zároveň nemá špetku slitování.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Vít Krejčí má za sebou turbulentní sezonu. V první polovině se léčil hned ze dvou zranění – nejprve to byly vazy u prstu ruky a vzápětí vykloubené rameno. Ve druhé patřil vůbec poprvé k hlavním oporám svého týmu. Dnes čeká, zda bude v Atlantě pokračovat, ale zdá se být úplně v klidu. Turbulencí už bylo koneckonců v jeho kariéře více než dost.

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc