Ondřej Prokop
Ondřej Prokop

Je svým způsobem fascinující, jak široce umí Andrej Babiš rozevřít svoji pomyslnou politickou náruč směrem k voličům a mixovat zdánlivě neslučitelné pozice. Zatímco sám vyráží do Kanady, aby pomohl svému synovi vybrat co nejlepší (a nejdražší) světovou univerzitu, doma před dalšími komunálními volbami dává opět dohromady kolekci podprůměru a bezskrupulóznosti. Ten rozpor - skvělé vzdělání pro syna a nabídku politického šuntu pro ostatní - je tak zjevný, že to vypadá, jako bychom sledovali čtvrtníčkovskou parodii. Jenže ta to není.

V hlavní roli hraje přirozeně Babiš sám a zároveň k sobě přibírá další výtečníky. K těm nejvýraznějším letos patří i jeden z pražských volebních lídrů ANO Ondřej Prokop. Právě podoba jeho předvolební kampaně se už teď hlásí o čestné místo ve zlatém fondu babišovsko-prchalovské tvůrčí dílny. Proč?

Reklama
Reklama

https://twitter.com/oprokop/status/1548971598161612801

O hnutí ANO se ví, že jeho vztah k faktům je - kulantně řečeno - volnější, jako by věděli, že jejich voliči akcentují jiné věci. Proto také před minulými parlamentními volbami měli drzost namluvit veřejnosti i takový nesmysl, že se jejich konkurenti Piráti chystají lidem nastěhovat do bytů a chalup tehdy ještě syrské uprchlíky. Jak už jsme stihli zjistit, nechystali, ovšem delegátům ANO se strategie „namluv lidem, co chceš, oni na to skočí“ zjevně zalíbila. A Ondřej Prokop to přivádí do dokonalosti.

Tento týden uveřejnil na sociálních sítích video, v němž stojí na tranzitní silnici v Praze-Podolí a kritizuje pirátskou radnici za zrušení parkovacího pruhu. „Tady nedávno byly zrušeny stovky parkovacích míst,“ sděluje Prokop a ukazuje na asfalt po svém boku. Problém je, že ten asfalt stále parkovacím pruhem je, jen v něm zrovna v čase natáčení žádná auta neparkovala.

ANO zkrátka dává politické předvolební lži zcela nový obsah.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

vedoucí rubriky komentáře

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2433

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte