Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Jeden den v životě

Výměna domovů Praha-Tenerife

Příruční kufříky máme sbalené už z předešlého večera. Naklizeno taky. Ještě svléct postele, vynést koše, uklidit hračky, naaranžovat lokální dárečky s dopisem na stůl a nechat klíče sousedovi. Snad se jim tady bude líbit.

Na letišti necháváme auto a dobře uschováme klíčky. Nemyslela jsem si, že by zrovna tohle mohlo vyjít. Že my i ta druhá rodina budeme v den odletu zdraví a výměna bude moct proběhnout. A teď se zdá, že ano. My snad opravdu odletíme.

Po pěti hodinách ve vzduchu a všech snědených svačinách naše letadlo konečně dosedá na Tenerife. O pár hodin později přistane letadlo se španělskou rodinou v Praze. My mezitím dle instrukcí před letištěm hledáme jejich auto a klíček nalepený černou páskou v podběhu. Čekali jsme od rodiny taxikáře lepší fáro. Ale to jsme ještě nevěděli, že nám to jejich auto v úzkých uličkách odřou a budeme za jeho stáří a stav rádi.

Před letištěm trávíme další hodinu. Zatímco se Martin trápí se starou autosedačkou, co nejde rozumně přidělat k sedadlu, já chodím s naším ani ne dvouletým Adámkem okukovat okolní auta.

Konečně jedeme směr Candelaria. Už se stmívá. Ale teplý vzduch nám dává jasně najevo, že tady nám zima nebude.

Přijíždíme k domu, který bude na další týden naším útočištěm. Unavení a vzrušení zároveň odemykáme dveře. Je uklizeno, na stole připravené hračky pro Adámka. Zavírám dveře do teenagerovských pokojíčků, které kupodivu Adámek za celý pobyt neotevře. Na kuchyňské lince je rozložen nákup, o který jsme si řekli. V lednici nacházím lokální dárky: lahev vína, sýr a marmeládu z papáji. Dvě koupelny, terasa, dole grilovací koutek. Celé spodní patro domu zabírá obří garáž. A před ní zahrada s citrony a papájou. Vše si fotím, abych při závěrečném úklidu věděla, co kam patří a jak to bylo.

Španělé už jsou taky doma. U nás doma. Auto na letišti našli, klíče předány, dotazy zatím nemají. Snad jim ten nákup od nás bude stačit. Rychle vařím těstoviny, už je totiž čas, aby šel Adámek spát. Jdeme chvíli po něm. Znavení cestou a natěšení na další dny. A šťastní, že i v této době lze uskutečnit výměnu domovů.

Autorka píše blog o cestování a je agilní koučkou, momentálně na rodičovské dovolené.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].