Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Vražda Jána Kuciaka

Zsuzsová dostala 25 let, Kočner byl jen její životní tepna

Soud napodruhé osvobodil slovenského podnikatele obžalovaného ze zosnování vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Velké otázky však zůstávají

Marian Kočner u soudu v Pezinku • Autor: ČTK
Marian Kočner u soudu v Pezinku • Autor: ČTK

Rozhodnutí Specializovaného trestního soudu v Pezinku v pátek vzbudilo na Slovensku vzrušené reakce. Soud totiž už podruhé dospěl k závěru, že Marián Kočner, který si roky uměl kupovat moc a beztrestnost v policii, prokuratuře i politice, není objednavatelem vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. “Osvobozuje se,” četla soudkyně - a rodiče Martiny a Jána do těch slov odcházeli ze soudní síně. Zbytek několikahodinového rozsudku a odůvodnění neslyšeli. 

Přesto soud od prvního rozsudku z roku 2020 pokročil: původně odsoudil jen “ruce” - tedy dva muže, kteří fyzicky vraždu dvou mladých lidí v jejich domě ve Veľké Mači vykonali. Jezdili na obhlídky, plánovali smrt novináře s jeho fotkou v kapse, v den vraždy první řídil, druhý vraždil, první pak střelce i odvážel z místa činu. Jako nejvýše postaveného zločince v případu tehdy soud představil Zoltána Andruska, majitele pizzerie v Komárně - ten vrahy našel a dal jim za vraždy peníze.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si článek zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].