0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Komentáře16. 9. 20235 minut

Jak udělovat azyl

Demokraté si musejí přiznat, že se s imigrací mýlí

Demokraté čelí krizi, která by mohla ochromit jejich šance ve volbách na celostátní, státní i místní úrovni. Myslím tím imigraci. Děje se to nejen proto, že republikáni tento problém využívají, ale demokraté také nejsou ochotni uznat, že jejich politické představy v této záležitosti jsou chybné a pro řešení této otázky zcela nedostatečné.

Počty zadržených osob na jižní hranici se znovu prudce zvyšují. Do pohraničních měst v Texasu se již dlouho valí vlny příchozích, ale teď, když autobusy převážejí migranty do měst, jako je New York, Chicago a Washington, jsou tamní místní samosprávy nuceny vydávat neúnosné sumy na jejich ubytování. Starosta New Yorku, demokrat Eric Adams, příliš nepřeháněl, když řekl, že tento problém město „zničí“.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Různé snahy Bidenovy administrativy se dají pokládat za pouhé náplasti na obrovskou, otevřenou ránu. Ministr pro vnitřní bezpečnost Alejandro Mayorkas několikrát řekl, že azylový systém je rozvrácen. Pokud je to pravda, tento systém vyžaduje drastickou, vážnou opravu, avšak on ani prezident nic takového nenavrhují.

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc